مرگ با پورشه می‌آید


مردم انگلیس آدم‌هایی خرافاتی هستند. برای همین وقتی آرون رمزی هافبک ولزی آرسنال مقابل کاردیف‌سیتی دو تا گل زد همه منتظر بودند تا یک جای دنیا آدم معروفی بمیرد! برای اینکه به عقیده آنها هر وقت رمزی موفق به گلزنی می‌شد، در همان روز یا یکی، دو روز بعد از گلزنی‌اش یکی از چهره‌های سرشناس جهان می‌میرد. این را انگلیسی‌ها به چشم دیده‌اند. آنها می‌گویند اسامه‌بن‌لادن، معمر قذافی، استیو جابز، ویتنی‌هوستن و… درست زمانی مردند که رمزی گل زد. انگلیسی‌ها آدم‌های خرافاتی‌ای هستند اما از قضا این‌بار هم حرفشان درست درآمده. رمزی گل زد و این بار پل‌واکر هنرپیشه محبوب آمریکایی با سر رفت توی درخت و خودش و ماشین‌اش نابود شدند. یک تراژدی بزرگ دیگر توی دنیای آدمم معروف‌ها. البته مرگ واکر را نمی‌شویم هیچ جوری به گل رمزی نسبت داد. برای اینکه هالیوود هرازگاهی از این تصادف و بلکه بدترش را هم دیده حتی بدون اینکه رمزی یک پاس گل هم داده باشد!
نیک هوگان، مجری و هنرپیشه معروف ۲۰۰۷
پدرش هالک هوگان یکی از معروف‌ترین کشتی‌گیرهای دنیاست و خودش بازیگر و مجری تلویزیونی آمریکا نیک‌هوگان اما در سرتاسر آمریکا به اینها معروف نیست. مردم او را به تصادف جنجالی سال ۲۰۰۷ که آقای بازیگر را مدتی به زندان فرستاد! پسر آقای کشتی‌گیر یک روز با دوست‌های محل سر ماشین بابا‌ها کل کل راه می‌اندازد و برای کم کردن روی پسر همسایه‌ یک مسابقه برگزار می‌کند. تویوتا دست نیک بود و دوج واپیر زیر پای پسر همسایه ولی به جای خط پایان نیک توی درخت کنار خیابان پیدا شد. البته خودش جان سالم به در می‌برد اما همراه ۲۲ ساله او که کنار دستش نشسته بود. قطع نخاع شد. نیک هم چند ماهی رفت زندان و بعد دوباره برگشت سر همان کارهای سابقش هرچند که بعد از آن کلی مشکلات روحی و روانی پیدا کرده! او به خبرنگارها گفته بود به جای اینکه از کارش پیشیمان باشد و نگران جوانی که روی تخت بیمارستان افتاد،همه‌اش توی فکر تویوتای دوست داشتنی پدرش بود.

جیمزدین هنرپیشه معروف ۱۹۵۵
کمتر توی دنیای سینما اتفاق می افتد که یک بازیگر فقط با شش فیلم، به یک اسطوره تبدیل شود اما این اتفاق برای جیمز‌دین افتاد. او در مدت کمتر از پنج سال یک ستاره بود. او یک جور دیگری هم توی هالیوود رکورددار است. آقای بازیگر که با فیلم شرق بهشت ستاره شد و با غول یک ستاره جهانی. اولین بازیگر سینماست که بعد از مرگش نامزد جایزه اسکار شد. دین آن‌قدر زود به شهرت رسید که وقتی تصویر ماشین پورشه تکه و پاره‌اش روز ۳۰ سپتامبر ۱۹۵۵ از شبکه تلویزیونی پخش شد. کسی باور نمی‌کرد که ترمز ماشین او دستکاری شده و آنهایی که تحمل شهرت او را نداشتند با دست بردن توی سیستم ترمز ماشینش کلک او را ساخته‌اند! یک هفته قبل از تصادف الکس گینس بازیگر معروف و یکی از دوستان نزدیک دین درباره پورشه‌سواری آقای بازیگر به او هشدار داده بود: «وقتی این ماشین را سوار می شوی، مطمئن باشد که یک هفته دیگر جنازه‌ات را پیدا می‌کنند! همین جمله‌های گینس برای مردم دلیلی بود برای کشتن دین اما پلیس بعد از مدت‌ها تحقیق اعلام کرد که دین ۲۴ ساله فقط به دلیل عدم آشنایی با سیستم ماشین تازه‌اش یکراست توی تیر چراغ برق رفت و مرگش تقصیر هیچ‌کسی نیست. ماشین او که این روزها به پورشه مرگ معروف شده آن‌قدر برای طرفدارانش عزیز بود که قطعه‌های درب و داغان آن خیلی زود به میلیون‌ها دلار به فروش رفت تا مدت‌ها عشق سرعت‌های آمریکایی و عاشقان پورشه اسپایدر تکه‌ای از ماشین را روی داشبورد می‌گذاشتند!

رایان دان، هنرپیشه و بدلکار ۲۰۱۱
ستاره هالیوود که با مجموعه تلویزیونی کله خر به شهرت زیادی رسید، فقط ۳۴ سال عمر کرد. رایان ساعت دو صبح توی شهر گاشن پنسیلوانیا داشت با سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت به خانه می رفت که یک دفعه پورشه سیاه‌اش با سر توی درخت کنار جاده رفت و قبل از اینکه رایان و دوستش فرصتی برای خارج شدن داشته باشند. آتش گرفت. جسد رایان به قدری بد سوخته بود که فقط با استفاده از خالکوبی‌های روی بدنش توانستند او را بشناسند. البته آقای بدلکار از این جور تصادف‌ها کم نداشت؛ یک بار در سال ۲۰۰۵ تصادف خطرناکی داشت که منجر به مجروح شدنش از ناحیه پا شد. پلیس پنسیلوانیا دیگر عادت کرده بود که هر بار پورشه سیاه رنگی را با سرعتی بالاتر از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ببینند. می‌گویند رایان قبل از تصادف اصلاً حال و روز نرمالی نداشته و همین حال خراب باعث شده او چنان به درخت سرخیابان بکوبد که حتی رئیس پلیس پنسیلوانیا هم به حرف بیاید و اعتراف کند که توی همه دوران خدمتش توی هیچ حادثه‌ای ندیده که ماشینی این‌طور درب و داغان شود!

روان‌اتکینسون هنرپیشه معروف هالیوود ۲۰۱۳
روان اتکینسون بازیگر معروف نقش مستر بین از آن پوست کلفت‌های روزگار است. آقای کمدین تا حالا دوباره با ماشین‌های مدل بالایش تا پای مرگ رفته و برگشته بار اول سال ۱۹۹۹ که با یک خودروی راور کوبید توی تیر چراغ برق و از قضا هیچ آسیبی ندید و بار دوم که با ماشین ۴ میلیون دلاری‌اش رفت وسط باقالی‌ها؛ گویا مستر بین بی هوش و حواس داشته توی کمبریج شایر با مک لارن گران‌قیمتش دوری می‌زده که یک دفعه کنترل فرمان از دستش خارج می‌شود. شاهدان صحنه می‌گویند ماشین آقای بازیگر چندین بار توی هوا معلق زد و بعد به درخت کنار خیابان و تابلوی راهنمایی برخورد کرد و آتش گرفت. البته آقای بازیگر شانس آورده که بی‌هوش نشده و قبل از آتش گرفتن خودرو از آن پیاده شده.
می‌گویند اتکینسون بدون اینکه ذره‌ای نگران سوختن ماشین‌اش باشد کنار خیابان نشسته بود و برای مردم دست تکان می‌داد تا آمبولانس برسد لابد برای اینکه توی پارکینگ خانه اتکینسون ماشین‌های زیادی وجود دارد. اما قول داده هیچ وقت سراغ پورشه نرود. برای اینکه می‌داند حتماً با یک پورشه می‌میرد!

کریس کلی – همسر شاهزاده موناکوو هنرپیشه معروف ۱۹۸۲
توی سال‌های اوج تلویزیون در دهه ۵۰ میلادی وارد دنیای بازیگری شد و خیلی زود توانست به او برسد. داستان زندگی گریس کلی که در سن ۲۰ سالگی به بازیگری معروف تبدیل شد. آن قدر عجیب و غریب است که به آن قصه پری‌ها می‌گویند بازیگر معروف هالیوود از وقتی توی چشم‌ها افتاد که یک دل نه صد دل عاشق شاهزاده رینر پرنس موناکو شد و فکر کرد او می‌تواند مرده‌ایده‌الش باشد آن‌قدر که بعد از ازدواج با او هالیوود را بی‌خیال شد و به قصر ۲۳۵ اتاقه‌ای در سواحل دریای مدیترانه رفت. گریس اما خیلی زود از زندگی اشراقی خسته شد. ۶ سال بعد ا و آلبرت وارث تاج و تخت همسرش را به او تحویل داد و به همراه تنها دخترش دوباره به هالیوود برگشت. اما هیچ‌وقت به سینما برنگشت و دوباره با شاهزاده بداخلاق سر کرد. می‌گویند شاهزاده موناکو بعد از به دنیا آمدن فرزند اول دیگر به فکر زن هنرمندش نبود برای همین هم گریس کلی دچار افسردگی شدیدی می‌شود، آن‌قدر که حتی تا سال‌ها بعد هم مجبور بوده قرص‌های آرامش‌بخش استفاده کند. گویا همین قرص‌ها هم دست آخر کار دست خانم بازیگر می‌دهد روز با ۱۳ سپتامبر سال ۱۹۸۲ وقتی که داشت به همراه دخترش از موناکو با ماشین راور گران قیمتش به مرز فرانسه می‌رسید، تراژدی بزرگ هالیوود رقم خورد سقوط به دره و مرگ گریس کلی ۵۲ ساله!

لیندسی لوهان هنرپیشه معروف ۲۰۱۱
هنرپیشه معروف سینمای هالیوود هم نزدیک بوده به سرنوشت پرنس دایانا گرفتار شود. لیندسی لوهان هم وقتی که داشت از دست خبرنگاران سمج فرار می‌کرد. یک تصادف مهلک کرد و راهی بیمارستان شد. خانم بازیگر از مراکز خرید بورلی هیلز کالیفرنیا، سوار بنز مشکی رنگش می‌شود و با سرعتی عجیبی توی بلور مشهور سان‌ست جولان می‌داد که از پشت بدجوری به یک موستاتگ نقره‌ای که بی‌حرکت ایستاده بود برخورد می‌کند. راننده موستانگ می‌گوید که لیندسی خودش از ماشین پیاد نشد و فقط مردی که در ماشین لیندسی نشسته بود از او معذرت خواهی کرده و به او یک شماره تلفن داد.
توی یک ماه لیندسی دو بار تا پای مرگ رفت و برگشت. یک ماه قبل از این تصاف عجیب هم او با ماشین پورشه سیاهش داشت. توی بزرگراه پسیفیک جولان می‌داد که یک دفعه به تابلوی راهنمایی خورد و کارش به بیمارستان کشید. خودش که می‌گوید به خاطر نقص فنی ماشین‌هایش این همه تصادف می‌کند ولی بقیه فکر می‌کنند شاید این وسط الکل هم بی‌تقصیر نباشد. البته خانم بازیگر با سررشته‌ای که از ماشین‌ها دارد. حتماً بهتر می‌داند او توی پارکینگ خانه‌اش یک مجموعه دارد.

۴۵۳۰۱


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید