مروری بر اقتباس‌های سینمایی سال ۲۰۱۷

مروری بر اقتباس‌های سینمایی سال ۲۰۱۷
[ad_1]

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Call-Me-By-Your-Name-1-1600x900-c-default.jpg

سال ۲۰۱۷ سالی غنی از نظر اقتباس سینمایی از آثار ادبی بود و کتاب‌های متعددی با اقتباس سینمایی راهی پرده‌های نقره‌ای شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، در سال ۲۰۱۷ بازار اقتباس سینمایی از آثار ادبی کاملا داغ بود و کلیپ‌های زیادی با تمرکز بر آثار ادبی شکل گرفتند.

این کلیپ‌ها عبارتند از:

«برج تاریک» بر مبنای مجموعه‌ای از کتاب‌های استیون کینگ شکل گرفت. نقش اصلی این کلیپ را ادریس البا بازی کرده است. نقش مردی در لباس سیاه نیز توسط متیو مک‌کانهی بازی شده است.

«قلعه شیشه‌ای» برمبنای کتاب خاطرات جانت والز به همین نام ساخته شد. در این کلیپ نویسنده به دوران کودکی‌ زندگی‌اش پرداخته و زندگی سخت خانوادگی‌اش را توصیف کرده است. بری لارسون در نقش اصلی کلیپ بازی کرده است.

«تب لاله» بر مبنای رمانی از دبرا موگاچ به همین نام، داستان هنرمندی را روایت می‌کند که قصد دارد با زن جوانی که نقاشی‌اش را کشیده ازدواج کند. در این کلیپ که نامزد اسکار شده آلیسیا ویکاندر در نقش این زن قرن هفدهمی بازی کرده است.

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/It20172.jpg

کلیپ «آن» که ماه سپتامبر اکران و به کلیپی پرفروش بدل شد با اقتباس از رمانی به همین نام گزارش استیون کینگ ساخته شد. این داستان ترسناک درباره قاتلی با لباس دلقک است که بچه‌های شهر را شکار می‌کند. بیل اسکارسگرد در نقش اصلی بازی کرده است.

«آدم‌کش آمریکایی» کلیپ دیگری بود که سپتامبر اکران شد . این کلیپ با بازی دیلن اوبرایان از کلیپ‌های اکشنی است که برمبنای مجموعه کتاب‌های وینس فلین به نام «‌آدم‌کش آمریکایی» ساخته شده است. این کلیپ اکشن و مهیج ‌به  کارگردانی مایکل ونتسا ساخته شده است.

«کوه میان ما» کلیپی رمانتیک ماجراجویی آمریکایی به کارگردانی هانی ابواسعد است که ۶ اکتبر ۲۰۱۷ از سوی فاکس قرن بیستم در آمریکا اکران شد. این کلیپ با بازی ادریس البا و کیت وینسلت با اقتباس از رمانی به همین نام گزارش چارلز مارتین ساخته شد. شخصیت کیت وینسلت فتوروزنامه‌نگاری است که با البا در نقش یک جراح از سقوط هواپیما در کوهستانی یخ‌زده زنده می‌مانند. اما آنها باید راه خود را تا پایین پیدا کنند.

«بیگانه» به کارگردانی مارتین کمپل بر مبنای کلیپنامه دیوید مارکونی ساخته شده است. جکی چان و پیرس برازنان بازیگران این کلیپ هستند که با اقتباس از رمان جاسوسی «مرد چینی» گزارش استفان لتر ساخته شده است.

جولین مور در کلیپ «شگفت‌زده» در نقش زنی بازی کرده که از بدو تولد ناشنوا بوده است. این کلیپ به کارگردانی تاد هینز بر مبنای کلیپ‌نامه برایان سلزنیک و با اقتباس از رمان «شگفت‌زده» که خودش گزارش، ساخته شده است. میشل ویلیامز و ایمی هارگریوس دیگر بازیگران کلیپ هستند.

«تشکر به خاطر خدمت‌تان» با بازی میلز تلر در نقش شخصیتی واقعی به نام آدام شومان، سربازی که از عراق به خانه‌اش در آمریکا باز می گردد ساخته شد. کارگردان کلیپ جیسون هال، کلیپ را بر مبنای کتابی غیرداستانی گزارش دیوید فینکل ساخته است. این کتاب زندگی چند سرباز را که در آن سوی آب‌ها خدمت سربازی را می‌گذرانند تصویر کرده است. هیلی بنت، جو کول، و ایمی شومر دیگر بازیگران کلیپ هستند.

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/MurderontheOrientExpress20175.jpg

«قتل در قطار اکسپرس شرق» کلیپی به کارگردانی کنت برانا بر پایه رمان مشهور آگاتا کریستی ساخته شد. جانی دپ و جاش گد در کنار شماری از بازیگران مطرح، در این کلیپ نقش‌آفرینی کردند.

«شگفت» کلیپی که اکنون روی پرده سینماهاست، با بازی جولیا رابرتز و اوون یولسون بر مبنای کتابی به قلم آر.جی.پالاچیو به نام «اوگی پولمن»‌ساخته شده است. این کلیپ بر داستان پسری تمرکز دارد که با از ریخت افتادگی صورت متولد شده و هیچ آرزویی ندارد جز این که زندگی نرمالی داشته باشد.

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Call-Me-By-Your-Name-1-1600x900-c-default.jpg

«مرا به نامت صدا کن» با بازی تیموتی شالامه و آرمی همر بر مبنای رمانی به قلم آندری آسیمن ساخته شده است و داستان تجربیات یک پسر نوجوان در تابستان ۱۹۸۳ را در مرکز توجه دارد.

«فردیناند» با بازی جان سنا که صداپیشگی یک گاو بزرگ نر را برعهده دارد که دوست ندارد بجنگد در قالب یک کلیپ انیمیشن ساخته شده است. یک کتاب کودک به قلم مونرو لیف به همین نام منبع اقتباس این کلیپ بود.

نیکول کیدمن در تریلر انتقام‌جویانه با عنوان «فریب خورده» برمبنای رمانی از سال ۱۹۶۶ گزارش توماس پی.کولینان به کارگردانی سوفیا کاپولا راهی پرده‌های نقره‌ای شد. در این کلیپ کالین فارل در نقش یک سرباز در جنگ‌های داخلی آمریکا ظاهر شده که به دنبال زخمی شدن در مدرسه‌ای دخترانه نگه‌داری می شود.

ریچل وایس در اقتباس جدید از رمان «دختر عمو راشل من» گزارش دافنه دوموریه بازی کرده است. این کلیپ به کارگردانی راجر میشل بر مبنای این رمان که سال ۱۹۵۱ گزارش شده، ساخته شده است. سم کلفلین دیگر نقش اصلی کلیپ را برعهده دارد.

«کاپیتان زیرشلواری: اولین کلیپ حماسی» به کارگردانی دیوید سورن بر مبنای کلیپ‌نامه راب لترمن و با اقتباس از مجموعه رمان‌های کودکانه به همین نام گزارش داو پیلکی ساخته شده است. کوین هارت، اد هلمز، توماس میدلتیچ از صداپیشگان این انیمیشن هستند.

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/BeautyandtheBeast20175.jpg

«دیو و دلبر» نسخه زنده از انیمیشن والت دیزنی بر مبنای داستانی از گابریله-سوزان باروت دو ویلنو ساخته شده است. دن استیونز و اما واتسون در این کلیپ در نقش‌های اصلی بازی کردند.

«همسر نگهبان باغ‌وحش» کلیپی در سبک درام-جنگی به کارگردانی نیکی کارو است که داستان آن بر اساس کتابی به همین نام و به نویسندگی دیان آکرمن ساخته شد. کلیپ درباره زوجی به نام‌های آنتونیا و جان زابینسکی است که نگهبانان باغ وحش ورشو هستند. این دو در تلاشند تا در دوران اشغال لهستان توسط آلمان جان هزاران نفر از مردم و حیوانات را نجات دهند.

«همه چیز، همه چیز» برمبنای رمانی نوجوانانه به همین نام گزارش نیکولا یون ساخته شده است. در این کلیپ آماندلا اشتنبرگ در نقش مدی و نیل رابینسون در نقش اولی بازی کرده‌اند.

در «خاطرات بچه چلمن: راه طولانی» چارلی رایت، جیسون دروکر، آلیشیا سیلوراستون و اورت اسکات بازی کرده‌اند. این کلیپ برمبنای رمانی به همین نام از مجموعه داستان‌های بچه چلمن گزارش جف کینی ساخته شده است. در این کلیپ خانواده با داستان‌های غیرمنتظره‌ای در طول یک سفر روبه‌رو می شوند.

«دایره» بر مبنای رمانی به همین نام از دیو ایگرز که سال ۲۰۱۳ منتشر شد ساخته شده است. اما واتسون و تام هنکس بازیگران این کلیپ هستند. کلیپ داستان تسلط شبکه‌های اجتماعی بر زندگی انسان‌ها را در مرکز توجه دارد.

چارلی هانام بازیگر کلیپ «شهر گمشده زد» است که بر مبنای کتاب غیرداستانی دیوید گران به همین نام ساخته شده است و درباره ماجراهایی در منطقه آمازون است. رابرت پتینسون از بازیگران کلیپ است.

«پنجاه طیف تیره‌تر» بر مبنای رمان‌عامه‌پسندی به همین نام گزارش ای.ال.جیمز ساخته شد. این کلیپ دومین قسمت از این سه‌گانه است.

دنیس کویید در کنار بادی در کلیپی به نام «هدف یک سگ» که برمبنای رمانی از دبیلو.بروس کامرون ساخته شد، بازی کرد. این کلیپ درباره تجربیات یک حیوان از زندگی در کنار خانواده است.

http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/Watch-Silence-2016-Online.jpg

آدام درایور و اندرو گارفیلد بازیگران کلیپی از مارتین اسکورسیزی به نام «سکوت» بودند که بر مبنای رمانی گزارش شوساکو اندو ساخته شد. لیام نیسن در این کلیپ در نقش نماینده‌ای مذهبی از پرتغال بازی کرد.

«تا شب زنده بمان» با بازی بن افلک در نقش جو کولین بر مبنای کتابی به همین نام گزارش دنیس لهان در سال ۲۰۱۲ ساخته شد. سینا میلر و برندان گلیسون دیگر بازیگران کلیپ هستند که از دزدهایی ساده به گانگستر بدل می‌شوند.

کلیپ «لیون» با بازی دیو پاتال در نقش اصلی بر مبنای کتاب خاطراتی گزارش بریرلی با عنوان «راه طولانی تا خانه» ساخته شد. این کتاب داستان واقعی زندگی پسر بچه‌ای است که خانواده‌اش را در هند گم می‌کند و سال‌ها بعد از استرالیا سعی می‌کند تا دوباره خانواده هندی‌اش را پیدا کند.


منبع:‌ مهر

دانلود کلیپ ایرانی
مروری بر اقتباس‌های سینمایی سال ۲۰۱۷

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید