مرتضی حیدری پاسخ احمدی‌نژاد را داد +عکس

برنامه «پایش»، به طور غیر مستقیم و بدون نام بردن از فرد خاصی ، زیرکانه به ادعاهای احمدی نژاد درباره عدم افزایش زیاد نرخ تورم ، بالا رفتن قدرت خرید مردم بعد از هدفمندی و مدیریت دولت بر بازار پاسخ داد.

هر چند مرتضی حیدری ، مجری گفت و گوی ویژه رئیس جمهور، در مصاحبه اخیر احمدی نژاد هیچ سوال جدی و محکمی از او نپرسید و عمدتاً به تأیید سخنان وی پرداخت، اما ۲۴ ساعت بعد از گفت‌وگو با احمدی‌نژاد، در برنامه «پایش»، به طور غیر مستقیم و بدون نام بردن از فرد خاصی، زیرکانه به ادعاهای احمدی‌نژاد درباره عدم افزایش زیاد نرخ تورم، بالا رفتن قدرت خرید مردم بعد از هدفمندی و مدیریت دولت بر بازار پاسخ داد.

به گزارش عصرایران، برنامه «پایش» که توسط حیدری اداره می شود، دیشب نموداری از افزایش قیمت‌ها در دو سال اخیر (که طرح هدفمندی یارانه‌ها آغاز شده است) را به نمایش گذاشت که در آن، درصد افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف نشان داده می‌شد.

در این برنامه تأکید شد که نمودار مذکور بر اساس آمارهای بانک مرکزی تهیه شده است.

بر اساس این نمودار که در شبکه اول سیما بر روی آنتن رفت، قیمت کالاها و خدمات مختلف تا ۶۶ درصد افزایش داشته است:

خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها: ۶۲.۹ درصد
دخانیات: ۶۰.۹
پوشاک و کفش: ۶۰
مسکن و سوخت: ۳۲.۷
لوازم و اثاث خانگی: ۵۴.۳
بهداشت و درمان: ۴۳.۵
حمل و نقل: ۵۵.۲
ارتباطات: ۸.۲
تفریح و امور فرهنگی: ۴۵.۷
تحصیل: ۱۸.۱
رستوران و هتل: ۵۵
کالاها و خدمات متفرقه: ۶۶.۱
کالا (میانگین): ۶۳.۸
خدمات (میانگین): ۳۳.۲

نکته قابل توجه این که نمودار فوق، نشان دهنده افزایش قیمت‌ها تا شهریور ۹۱ است و افزایش صورت گرفته در ماه های اخیر را نشان نمی‌دهد و الّا نمودارها مرتفع‌تر شده‌اند!

البته آنچه مردم در خریدهای روزانه‌شان با تمام وجود لمس می کنند این است که قیمت بسیاری از کالاها و خدمات، بسیار بیش از نمودار فوق بالا رفته و بعضاً از افزایش صد در صدی هم عبور کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید