مذاکرات هسته ای با ایران پیچده است/ به زمان بیشتری نیاز داریم 


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز : “مایکل مان” با بیان این موضوع در ادامه گفت : ایران و کشورهای ۱+۵ برای اجرایی کردن توافق هسته ای انجام شده در ژنو نیازمند اختصاص وقت بیشتری برای برداشتن گام های فنی هستند. 


مایکل مان این سخنان را امروز جمعه و بعد از پایان مذاکرات فنی ایران و کشورهای ۱+۵ که از تاریخ ۹ دسامبر آغاز شده بود ایراد کرد. 


سخنگوی کاترین اشتون در ادامه گفت : بعد از چهار روز مذاکرات طولانی و مفصل که درباره جزئیات گفتگو و در آن درباره پیچیدگی های موارد فنی بحث شد، مشخص گردید که نیاز به کار بیشتری در این مورد هست. 


مان تاکید کرد که هم اکنون هیئت ها در پایتخت های کشورهای خود در حال مشورت هستند و گفتگوهای فنی به زودی از سر گرفته می شود. 


به گزارش مهر، مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ دیشب پس از چهار روز مذاکره فشرده در پی اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا علیه شرکت های همکاری کننده با ایران متوقف شد.


مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ از دوشنبه هفته ای که گذشت در وین آغاز شد و عباس عراقچی  مذاکره کننده ارشد ایران اعلام کرد که در پایان این مذاکرات تاریخ شروع به کار گام اول و مکانیزم اقداماتی که هر دو طرف باید انجام دهند و ساز و کارهای اجرایی آن اعلام می شود.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید