مذاکرات سختی پیش رو داریم / حصول توافق منوط به حسن‌نیت طرف غربی است

مذاکره کننده ارشد تیم هسته ای کشورمان گفت: مذاکرات سختی در پیش خواهیم داشت البته دستیابی توافق بستگی به حسن‌نیت طرف مقابل دارد.

اردبیل نیوز: سید عباس عراقچی در مورد سطح  مذاکرات هفته جاری گفت: مذاکرات به روال معمول خود با “حضور محمدجواد ظریف” و “کاترین اشتون” آغاز می‌شود و این که وزرای امور خارجه در این دور نیز حضور یابند به خودشان بستگی دارد و تاکنون برنامه‌ای در این خصوص اعلام نشده البته ممکن است وزرا بنابر تصمیم خودشان در نشست حضور یابند.

وی با اشاره به گفت  وگوی تلفنی‌ خود با هلگا اشمید، معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده ۱+۵ در مذاکرات با ایران تصریح کرد: در تماس تلفنی بنده با هلگای اشمید در باره  هماهنگی‌ها و تدارکات لازم در مورد مذاکرات و جلسه مقدماتی اشتون و ظریف گفت وگو شد.

مذاکره‌کننده ارشد تیم هسته‌ای در پاسخ به پرسشی در مورد  امکان دستیابی به توافق  در این دور ، اظهار داشت: به هر حال مذاکرات سختی در پیش خواهیم داشت البته دستیابی به توافق به حسن نیت طرف مقابل بستگی دارد.

عراقچی خاطرنشان کرد: در دور قبلی به دلیل نبود اتفاق نظر در طرف غربی این امکان(دستیابی به توافق) به وجود نیامد، به هر حال نمی‌توان در مورد نتیجه پیش‌بینی کرد و باید این را بگویم که در این دور، مذاکرات سختی را پیش رو خواهیم داشت.

گفتنی است؛ دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری (۲۹ و ۳۰ آبان) در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار می‌شود.

در مذاکرات ژنو ۲ که از ۱۶ تا ۱۸ آبان برگزار شد دو طرف به توافق نهایی نزدیک شدند اما در نهایت با کارشکنی فرانسه متن پیشنهادی که مورد توافق اولیه دو طرف قرار گرفته بود تغییر کرد و این امر موجب شد تا با وجود حضور وزیران خارجه کشورهای ۱+۵ در ژنو، توافقی میان دو طرف صورت نگیرد.

باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید