مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» : اگر هنرمندان می خواهند مراسم اختتامیه جشنواره فجر مستقیم پخش شود، پوشش عرف جامعه را رعایت کنند!

مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» : اگر هنرمندان می خواهند مراسم اختتامیه جشنواره فجر مستقیم پخش شود، پوشش عرف جامعه را رعایت کنند!
[ad_1]

29190004

مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» با اشاره به پوشش مراسم اختتامیه جشنواره ویدئو فجر گفت: به امید خدا با همیاری سازنده‌ی سینماگران و مسوولان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره ویدئو فجر نیز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

به گزارش ملکانه به نقل از ایسنا، محمد حسام‌پوردرباره‌ی ماهیت جشنواره ویدئو فجر بیان کرد: جشنواره ویدئو فجر، جشن و نکوداشت سالانه سینمای فرهنگی ایران است. سینمایی که هم اکنون هویت ملی و جهانی را خود را مدیون انقلاب اسلامی می‌داند و طبعا رویکرد تلویزیون همیشه حمایت از این جریان موثر فرهنگی برخاسته از انقلاب اسلامی و در راستای منافع مردم بوده است؛ بنابراین پخش رویدادی مانند جشنواره ویدئو فجر می‌تواند وظیفه ذاتی و همراه‌کننده تلویزیون با سینمای ایران باشد.

او با اشاره به پخش زنده مراسم افتتاحیه جشنواره ویدئو فجر از شبکه نمایش خاطرنشان کرد: شبکه نمایش تا به امروز سعی کرده است که این رویداد را به بهترین شکل ممکن پوشش دهد و اگر ما امسال مراسم افتتاحیه جشنواره ویدئو فجر را زنده پوشش دادیم به دلیل نگاه کارشناسانه به حوزه تلویزیون و سینما و تعامل سازنده مدیران سینما و تلویزیون است.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش سیما با اشاره به تقابل رسانه‌های سنتی و جدید بیان کرد: هم‌اکنون با ادغام رسانه‌ها و تغییر و تحولات تکنولوژی‌های دیجیتال و موج همگرایی، رقابت زیادی بین رسانه‌های سنتی و جدید برای ارائه محتوا وجود دارد. هم اکنون رسانه‌های قدیمی مانند تلویزیون در برابر رسانه‌های نوین اینترنتی قرار می‌گیرند که در تمام دنیا حیاتشان محل دست‌اندازی و تهدید قرار گرفته است. کارشناسان ارتباطات معتقدند رمز ماندگاری و موفقیت رسانه‌های سنتی و قدیمی مانند تلویزیون در مقابل هجمه رسانه‌های نوین، دو حوزه پخش منظم خبر در ساعت مشخص و پوشش زنده رویدادهای فرهنگی، هنری و ورزشی است. در واقع موفقیت تلویزیون به دلیل وسعت مخاطب و عمق تاثیر در دو حوزه خبررسانی و پوشش زنده به مراتب بیشتر از رسانه‌های نوین است.

او به پوشش رویدادهای مهم از شبکه نمایش اشاره و بیان کرد: شبکه نمایش می‌تواند رویدادهای مهم و تاثیرگذار که همسو با جریان فرهنگی حاکم بر جمهوری اسلامی هستند را پوشش دهد، مانند جشنواره ویدئو فجر. تلویزیون می‌توانست دو رویکرد را درباره جشنواره پیش بگیرد یا به صورت تولیدی، گزارش‌هایی از جشنواره تهیه می‌کرد یا این که مراسم را زنده پوشش می‌داد. در نهایت تشخیص این بود که پخش زنده مراسم افتتاحیه، مرجعیت تلویزیون در پوشش رویداد فرهنگی را بیش از پیش تثبیت می‌کند. برنامه زنده تلویزیونی به مراتب مخاطب بیشتری از پخش زنده رسانه‌های اینترنتی دارد و اعتماد بیننده به برنامه زنده تلویزیون که به صورت استاندارد و حرفه‌ای است، بهتر و مناسب‌تر است. همچنین نبض جریان و اتفاقات در برنامه زنده به راحتی به بیننده منعکس می‌شود.

حسام‌پور به پوشش زنده مراسم اختتامیه ویدئو فجر از شبکه نمایش اشاره کرد و گفت: ما برای مراسم اختتامیه و افتتاحیه برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ یعنی از دو سه هفته پیش جلسه‌ای را تشکیل دادیم و با ستاد برگزاری جشنواره ویدئو فجر هم هماهنگی‌هایی انجام دادیم. درخواست همکاران جشنواره و تلویزیون با نگاه حمایتی خود، پوشش این رویداد بود. به امید خدا با همیاری سازنده سینماگران و مسوولان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره ویدئو فجر نیز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش با اشاره به چالش‌هایی که برای پوشش مراسم اختتامیه وجود دارد، اظهار کرد: پوشش عرفی و مرسوم در جامعه، پوشش استانداردی و مورد قبول آحاد جامعه است و تلویزیون هم منعکس‌کننده آن است. طبعا در جایی که پوشش و کلام تعارض جدی با عرف مرسوم در جامعه ایرانی و اسلامی دارد، تلویزیون نباید آن را به طور کامل پخش کند. اما بدانیم که تعامل دوطرفه است؛ به این معنی که هنرمندان دوست دارند اختتامیه جشنواره به صورت زنده پوشش داده شود بنابراین عرف جامعه نیز از سمت آن‌ها رعایت خواهد شد.

[ad_2]
/ مووی مگ
/ سایت سرگرمی ملکانه
بازیگران زن ایرانیبازیگران مرد ایرانی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید