مددجویان معلول کمیته امداد اردبیل الگوی کارآفرینی جامعه هستند


به گزارش خبرنگار مهر، بهروز زلالی عصر دوشنبه در جلسه شورای نظارت فنی خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اردبیل اضافه کرد: معلولان تحت حمایت این نهاد نشان داده اند که معلولیت های جسمی محدودیت برای اشتغال نیست.


وی تصریح کرد: در بین خانواده های تحت حمایت امداد افراد معلولی هستند که به عنوان کارآفرین موفق در این استان مشغول به کسب و کار بوده و با اراده و پشتکاری که از خود نشان داده اند ثابت کرده اند که معلولیت محدودیت نیست.


مدیرکل کمیته‌ امداد استان ادامه داد: با حمایت از این تعداد افراد و پرداخت تسهیلات برای توسعه‌ مشاغل توانایی این تعداد افراد را بیشتر احساس می کنیم بطوریکه انتظار می رود این تعداد افراد در آینده ای نه چندان دور به عنوان کارآفرین برتر و الگوی جامعه معرفی شوند.


وی هدف این نهاد را ایجاد امید در بین خانواده های تحت حمایت، کشف استعداد و فراهم کردن زمینه پیشرفت و تعالی آنان عنوان کرد و متذکر شد: براین اساس تاکنون بیش از ۱۱ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد خودکفا شده اند.


زلالی حداقل درآمد این تعداد از خانواده های خودکفا شده را بالغ بر شش میلیون ریال برشمرد و افزود: امسال ۲۳ هزار طرح خودکفایی تحت نظارت کمیته‌ امداد استان قرار گرفته اند که کارشناسان متخصص این نهاد هر دو ماه یکبار این طرح ها را مورد بازدید فنی قرار می دهند.


وی با اشاره به بازدید فنی و کارشناسی ۳۰ هزار مورد از طرح های خودکفایی طی سال جاری عنوان کرد: کمیته‌ امداد در قالب اجرای طرح‌ های خوکفایی و پرداخت تسهیلات زمینه اشتغال خانواده ها را فراهم آورده و با نظارت های مستمر بر طرح های ایجاد شده در راستای پایداری طرح و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه نقش مهمی را ایفا می کند.


زلالی با بیان اینکه نظارت و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی موجب اجرای صحیح طرح‌ ها و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان می شود، اضافه کرد: اشتغال پایدار و همچنین ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کار می تواند خانواده های نیازمند را به مرز خوداتکایی نزدیک کرده و تا حد بسیاری میزان مراجعات آنان را به کمیته‌ امداد کاهش دهد.


وی با بیان اینکه کمیته امداد علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی شغلی، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و نظارت بر طرح های خودکفایی، خدمات دیگری را نیز جهت توانمندسازی به مددجویان ارائه می دهد، بیان داشت: ایجاد بازار کار برای فروش محصولات مددجویان تحت حمایت از دیگر اقداماتی است که جهت توانمندسازی و خودکفایی به آنان ارائه می شود.


مدیرکل کمیته امداد استان نظارت بر طرح های خودکفایی را در سه مرحله‌ قبل، حین و پس از اجرای طرح دانست و یادآور شد: تلاش ناظران و مشاوران طرح های نظارتی در جهت کارآفرینی وایجاد انگیزه برای ادامه‌ کار می باشد تا از این طریق موجبات اشتغال سایر افراد نیز فراهم شود.


وی با بیان اینکه امید به فردایی بهتر با خوداتکایی خانواده ها، می تواند علاوه بر کاهش فقر اشتغالزایی را نیز به همراه داشته باشد، افزود:‌ وظیفه‌ کمیته‌ امداد تنها به رفع مشکلات معیشتی مددجویان ختم نمی شود، بلکه همواره برای رساندن مددجویان به مرز خودکفایی و توانمندی آنان تلاش می شود.


زلالی دغدغه‌ی اصلی کمیته امداد را توسعه و پیشرفت خانوارهای بی بضاعت و مستمند عنوان کرد و ادامه داد: با اطلاع رسانی دقیق و تبلیغات صحیح درصدد هستیم تا افکار عامه‌ مردم به کمیته امداد را تغییر دهیم چرا که خدمات امداد صرفا به رفع نیاز های مقطعی خانواده ها ختم نمی شود.


وی رویکرد اصلی کمیته امداد را توانمندی خانواده ها اعلام کرد و گفت:‌ آموزش خانواده ها، ارائه تسهیلات قرض الحسنه و فراهم کردن زمینه شغلی برای خانواده ها ما را به این هداف نزدیک تر می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید