مخالفت شدید رئیس کمیته اطلاعات سنا با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران

رئیس کمیته اطلاعات سنا در بیانیه‌ای تصریح کرد در حالیکه مذاکرات ایران و ۱+۵ در حال پیشروی است، با تصویب هرگونه تحریم‌های جدید علیه ایران به شدت مخالف است.

به گزارش  پایگاه «پالتیکو»، «دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که به شدت با هرگونه اقدام در جهت تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مخالف است.

این اظهارات فینستین در حالی مطرح شده است که سناتورهای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات سنا که شامل «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنا، «رابرت منندز» رئیس کمیته روابط خارجی سنا، در تلاش هستند تا به مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب دور جدیدی از تحریم‌های ایران بپیوندند و لایحه مجوز دفاعی را هفته آینده به منظور تحمیل محدودیت‌های بیشتر علیه ایران در سنا مطرح کنند.

به نقل از شبکه ایران، رئیس کمیته اطلاعات سنا ضمن اعلام مخالفت خود، گفت که هم‌اکنون زمان تصویب تحریم‌های جدید نیست و تأکید کرد: ضمیمه کردن تحریم‌های جدید به لایحه مجوز دفاعی یا هرگونه طرح دیگر به یک توافق بهتر منجر نمی‌شود. این امر موجب می‌شود که اصلاً توافقی حاصل نشود.

وی ادامه داد: من از اصرار برخی سناتورها برای تضعیف مذاکرات میان رهبران غرب و ایران بسیار پریشان هستم.

دولت اوباما خشمگینانه با «هری رید» رهبر اکثریت سنا و «تیم جانسون» رئیس کمیته بانکداری سنا لابی کردند تا لایحه جدید تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان آغاز مذاکرات بعدی ایران و ۱+۵ در ۲۰ نوامبر (۲۹ آبانماه) به تعویق اندازند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید