محکوم به قهرمانی هستیم/ لیگ فوتسال با این وضعیت تعطیل می‌شود

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه این تیم محکوم به قهرمانی در آسیا است، گفت: با کنار کشیدن تیم‌هایی مثل تاسیسات دریایی لیگ برتر فوتسال فاجعه می‌شود.

مهدی جاوید در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشریح شرایط تیم ملی فوتسال ایران در آستانه جام ملتهای آسیا، به بحث کنار کشیدن تیم های لیگ برتری هم اشاره کرد و  از مسئولان فدراسیون فوتبال خواست با برطرف کردن مشکلات، تیم ها را برای ادامه فعالیت دلگرم کنند. مشروح گفتگوی جاوید در ذیل می آید:

* خبرگزاری مهر- آقای جاوید! با برگزاری چند اردوی تدارکاتی شرایط تیم ملی را قبل از جام ملتهای آسیا چطور ارزیابی می کنید؟

– مهدی جاوید: شرایط نسبتا خوب است. فقط بحث خستگی است که فکر نمی کنم مشکل ساز شود. ما بلافاصله بعد از لیگ برتر به اردوی تیم ملی آمدیم و ۴ بازی تدارکاتی داشتیم. با شرایط نسبتا خوبی به جام ملتها می رویم. ضمن اینکه تورنمنتی که در اصفهان داشتیم، واقعا سطح بالا بود و از هر لحاظ به نفع فوتسالمان بود. سه تیم خوب دنیا به ایران آمدند و در بحث میزبانی هم خوب عمل کردیم. این تورنمنت خیلی به بازیکنان تیم ملی کمک کرد. با این وضعیت کمبود بازی تدارکاتی نداشتیم.

* وضعیت بدنی شما برای جام ملتها چطور است؟

– خود من سال خوبی را چه به لحاظ تیمی و چه به لحاظ فردی داشتم. امیدوارم با قهرمانی تیم ملی در جام ملتها، این سال خوب را کامل کنم.

* مصدومیتتان کاملا برطرف شده است؟

– یک مصدومیتی داشتم که ۱۰ روز درگیرش بودم ولی خوشبختانه الان بهترم و مشکلی ندارم.

* آیا تیم ملی می تواند دوباره عنوان قهرمانی اش در آسیا را تکرار کند؟

– ما محکوم به قهرمانی هستیم و چیزی جز این فوتسال دوستان و مردم را راضی نمی کند. ما یک انتخاب داریم و آنهم قهرمانی است. انگیزه قهرمانی هم در بازیکنان وجود دارد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به کسب عنوان قهرمانی امیدوار هستیم.

* نقطه قوت تیم ملی از دید شما چیست؟

– در کنار جوانگرایی، شاکله تیم ملی هم حفظ شده است. هم بازیکنان جوان داریم هم نفرات باتجربه. باتجربه ها به نفرات جوان کمک می کنند و جوان ها هم به سایرین انگیزه می دهند. این باعث شده تیم ملی بانشاط و نقطه قوت تیم ملی باشد.

* بحث کناره گیری تاسیسات از لیگ برتر هم تا حد زیادی قطعی شده است. نظر شما به عنوان بازیکنی که یکسال در این تیم بازی کردید چیست؟

– این واقعا باعث تاسف است. ما یکسال در استرس مسابقات هستیم و زمانی که لیگ تمام می شود، باید به فکر ریکاوری و در آرامش باشیم اما وقتی مسابقات تمام می شود خبر انحلال این تیم و آن تیم مطرح می شود. حالا منِ بازیکن که می خواهم به جام ملتها بروم، معلوم نیست بعد از این رقابتها، باید در لیگ برتر در کدام تیم بازی کنم؟ آیا وقتی بر می گردیم تیمی به نام تاسیسات هست یا نه. آینده تیم و بازیکنان چه می شود؟

* انتظار شما از مسئولان فدراسیون یا کمیته فوتسال چیست؟

– مسئولان فدراسیون باید یک فکر اساسی به حال فوتسال کنند. اگر اسپانسرها بخواهند هرسال از لیگ برتر فرار کنند دیر یا زود باید یا لیگ را تعطیل کنیم و یا یکسری مسابقات بی کیفیت برگزار شود. با این شرایط انگیزه ملی پوشان هم کم می شود و تیم ملی هم ضربه می خورد. مسئولان رده بالای فدراسیون باید یک فکری کنند و اجازه ندهند تیم ها کنار بروند. فدراسیون ببیند مشکلات و درد دل های تیم ها چیست. ما هم امیدواریم تاسیسات کنار نرود. اگر این تیم هم از لیگ کنار بکشد مثل دبیری که سال گذشته از لیگ رفت، کل فوتسال ضربه می خورد و لیگ برتر می تواند در حد فاجعه باشد.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید