محور خلخال – پونل همچنان مسدود است

فرماندار خلخال گفت: به دنبال بارش برف سنگین همراه با کولاک و یخبندان و ریزش بهمن، محور خلخال – پونل مسدود است و تا اطلاع ثانوی رفت و آمد از این محور امکان پذیر نیست.

فرماندار شهرستان خلخال دقایقی پیش در جریان بازدید از این محور برف گیر خلخال, پونل اظهار کرد: با توجه به ریزش بهمن در برخی از مسیر جاده خلخال, پونل و جلوگیری از برخی آسیب ها ما تردد در این محور را ممنوع کردیم تا بعد از رفع خطرات و آسیب های احتمالی بازگشایی صورت بگیرد.

هوشنگ محمدی اظهار کرد: باز نگه داشتن محورهای مواصلاتی خلخال به ویژه گردنه اسالم و پونل در ایام زمستان بسیار سخت است و راهداران تلاش می کنند تا به رغم بارش برف سنگین و کولاک این جاده ها را باز نگه دارند به طوری که رانندکان گذری می تواننده به جای محور خلخال – پونل از مسیر خلخال – اسالم و گردنه الماس تردد خود را انجام دهند که تردد در این محور نیز تنها با زنجیر  چرخ و تجهیزات زمستانی امکان پذیر است.

وی از هموطنان خواست تا از مسافرت های غیرضرور به ویژه در محور خلخال به اسالم پرهیز کنند و با توجه به افزایش شدت باد و کولاک حتما با احتیاط رانندگی کنند تا آسیبی متوجه آنها نشود.

با فروکش کردن بارش برف در شهرهای مختلف به ویژه مرکز و جنوب استان اردبیل و افت ۲۰ درجه ای دما در خلخال و اردبیل امشب هموطنانمان یکی از سردترین شب های پاییزی را سپری می کنند که یخبندان و لغزندگی جاده ها نیز مشکلاتی را در تردد روزانه مردم به وجود آورده است.

در شهرستان گرمی و در محور اردبیل-گرمی ده ها خودروی گرفتار شده در برف و کولاک از مرگ نجات یافتند، امدادگران کوهستان در قالب ۲ اکیپ به این خودروها که در راه مانده بودند خدمات ارائه کرده و با توزیع طناب، زنجیز چرخ و کمک به بستن زنجیر چرخ خودروها و پذیرایی از سرنشینان خودروها با تغذیه خشک به صورت موقت آنها را اسکان دادند.

در حال حاضر علاوه بر مسدود شدن محور خلخال-پونل در محور اردبیل-سرچم، تقاطع سه راهی کورائیم-فاراب و گردنه اسالم کولاک همراه با برف و یخبندان گزارش شده که هموطنان باید مراقبت لازم را در این زمینه داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید