مجوز مرکز رشد فرآورده های گیاهان دارویی اردبیل صادر شد


به گزارش خبرنگار مهر، رامز نصیری صالح بعد از ظهر شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دستگاه ها، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی استان اردبیل افزود: تلاش خواهیم کرد در قالب این مرکز بستر مناسب پژوهش های کاربردی را فراهم آوریم.


وی تحقق این مهم را در گرو تعامل و ارتباط محققان و شرکت ها با جهاددانشگاهی استان دانست و اضافه کرد: این مرکز به امکانات ویژه ای مجهز است و پژوهشگران در آن به بررسی طرح های مختلف می پردازند تا نتایج حاصله را در رفع مشکلات جامعه و بیماران به کار بندند.


سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی این واحد استانی تصریح کرد: این واحد در حوزه های فنی و مهندسی، علوم انسانی و درمان ناباروری فعالیت های پژوهشی و تحقیقی انجام می دهد.


وی با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در حوزه فنی و مهندسی یادآور شد: تهیه طرح هادی روستاهای جدا، صیادآباد، چنار، عباس علیلو، درگاهلو، وان سفلی، افسوران، اصلاح هندسی تقاطعات شهر اردبیل، مطالعات مکان یابی پایانه های شهر اردبیل و مطالعه بافت فرسوده شهر کلور از جمله این طرح های پژوهشی است.


نصیری صالح عنوان کرد کرد: فعالیت پژوهشی مهندسی بافت استخوان و فعالیت پژوهشی گیاهان دارویی با تاکید بر فندق های استان به عنوان دو زمینه مهم پژوهشی این واحد بوده است که در سال های ۸۹ و ۹۰ مجوز های لازم برای آن کسب شده است.


وی با اشاره به فعالیت مرکز درمان ناباروری، مرکز مشاوره و آزمایشگاه ژنتیک و دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف نوزاد در اردبیل متذکر شد: آزمایشگاه های تشخیص طبی، ژنتیک و سیتوژنتیک و جنین شناسی در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل راه اندازی شده تا بتوانند در انجام تحقیقات لازم نقش موثری ایفا کنند.


نصیری صالح با اشاره به حضور این مرکز در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دستگاه ها، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی استان اردبیل تاکید کرد: نمایشگاه تلاش خواهد کرد متناسب با شعار هفته هفته پژوهش که “پژوهش و فناوری کلید توسعه پایدار نامگذاری شده” اطلاعات مناسبی را به بازدیدکنندگان ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید