مجتمع آموزش فنی و حرفه ای در بخش خاروانا ساخته می شود


به گزارش خبرنگار مهر، اللهوردی دهقانی شنبه در بازدید از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اذربایجان شرقی با اعلام این خبر اظهار داشت: یک مجتمع آموزش فنی و حرفه ای کشورزی توسط بخش خصوصی در بخش خاروانای شهرستان ورزقان در حال ایجاد است که امیدواریم با همکاری و مساعدت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان این مجموعه به پایلوت آموزشهای مهارتی حوزه کشاورزی در منطقه تبدیل شده و دستاوردهای تحقیقاتی و تولیدات کشاورزی و دامی آن بتواند برای استان و حتی کشور خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه نماید.


وی در مورد اهداف ایجاد این مجتمع آموزش فنی و حرفه ای نیز گفت: هدف از تاسیس این مرکز تغییر روشهای کشاورزی از سنتی به شیوه های نوین در این حوزه می باشد.و قطعا مجموعه اداره کل استان خواهد توانست در این خصوص قدم های موثری بردارد.


دهقانی با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در اشتغال جوانان خاطرنشان کرد: اکنون زمینه اشتغال در جامعه داشتن حرفه است و داشتن حرفه نیز مستلزم داشتن مهارت کافی برای انجان دادن این حرفه و شغل است که در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بستر های لازم جهت ارائه مهارت هایی که منجر به حرفه و شغل می شود، وجود دارد.


نماینده ورزقان در مجلس گفت : طبعا مجلس شورای اسلامی نیز آماده انجام همکاری ها و همراهی قانونی با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در زمینه توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و ارتقاء این بخش و اثربخش بودن سیاستهای آموزشی کشور است و تلاش می کند با انجام وظایف تقنینی خود این حرکت را بیش از پیش توسعه بخشد.


وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های موجود در آذربایجان شرقی و برای دستیابی به رشد و توسعه همه جانبه در حوزه های گوناگون، داشتن نیروی کار ماهر برای به حرکت درآوردن چرخ صنعت استان امری لازم و ضروری بوده  و یکی از خواسته های ما در کمیسیون صنایع مجلس نیز تربیت نیروی کار ماهر برای صنعت است.


دهقانی فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را نوآورانه و بروز و عملی و کاربردی توصیف و خاطرنشان کرد: این مجموعه در حد یک دانشگاه کاربردی عمل نموده است و امیدواریم در آینده نیز با توسعه زمینه های آموزشی خود بتواند علوم و فنون روز را در اختیار کارشناسان حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی قرار دهد چرا که بالا بردن ارزش افزوده و کیفیت تولیدات صنعتی در گرو وجود نیروی کار ماهر و دارای مهارت است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید