جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

دیدن چهره‌های پوشیده شده با ماسک تنفسی تقریبا تصویری عادی در سراسر جهان شده است. هنرمندان و طراحان مد هم کم کم با ماسک کنار آمده‌اند و این “پوشاک” جدید را برای به تصویر کشیدن خلاقیت‌هایشان یا گریز از یکنواختی کشف کرده‌اند.

 

ماسک تنفسی و مد

طراحان مد هم از ماسک غافل نشده‌اند. البته باید گفت که مسلما همه‌ی طرح‌هایشان از آزمون‌های سازمان جهانی بهداشت سربلند بیرون نخواهند آمد. در هفته مد نیویورک در فوریه ۲۰۲۰، این مانکن یک ماسک دیدنی از جنس لطیف اورگانزا را به نمایش گذاشت که مسلما از سدی در برابر ویروسی نخواهد بود.

جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

رابطه ماسک و گرافیتی

پای کرونا به صحنه‌ی هنر خیابانی هم کشیده شده است و مدتی است که فعالان این عرصه، ماسک‌های سفید رنگ را به عنوان المانی در هنرنمایی خود کشف کرده‌اند. در این تصویر، جوانی ۱۶ ساله به نام “اس.اف” مشغول رنگ‌پاشی و خلق دیوارنگاره‌ای در شهر آتن یونان است. شاید به زودی هنرمند مشهور این صحنه یعنی بنسکی بریتانیایی هم به فکر خلق نقشی بر دیوار بیفتد.
مدل ماسک تنفسی

مدل دادن و رنگ بخشیدن به ماسک‌های سفید

در هفته مد نیویورک در ماه فوریه ۲۰۲۰ مدل‌هایی با ماسک بر دهن، مدهای جدید را به نمایش گذاشتند. البته این ماسک‌ها مانند آنچه که در تصویر می‌بینید و با پیراهن این مدل ست شده، بیشتر به نظر جنبه زیور و تجمل دارد تا وسیله‌ای برای حفاظت در برابر ویروس. ماسک‌های‌ پارچه‌ای بالاخره بهتر از هیچ چیزند و علاقمندان به مد تلاش می‌کنند این روزها با کمی خلاقیت این تکه سفید خسته کننده را جذاب‌تر کنند.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

ماسک و دیزاین

برخی طراحان مد از جمله در آلمان، تولید و طراحی ماسک تنفسی را به عنوان بخشی جدید در حوزه فعالیت و تجارتشان که این روزها با شیوع کرونا به شدت آسیب دیده است، کشف کرده‌اند. طراحان مد جوان، بی‌نام و نشان و حتی طراحان مشهور هم وارد این عرصه شده‌اند و تخیل خود را برای هرچه زیباکردن ماسک‌ها و پوشش دهان و بینی، به کار انداخته‌اند. شاید روزی این آثار را به عنوان “مد دوران شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰” در موزه یافت.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

ماسک و پاپیون ست شده

یک تولیدکننده کروات در برلین، ماسک‌هایی که با کروات یا پاپیون همخوانند به بازار عرضه می‌کند. فقط برای مردان و آنهم از پارچه‌ی ابریشمی که مخصوص دوخت کروات است. برخی از مدل‌های عرضه شده توسط این تولیدکننده به سرعت به فروش رسیده و تمام شدند.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

لباس‌های سنتی و ماسک تنفسی

در آلمان، مقررات‌های وضع شده با شیوع کرونا، ایالت به ایالت در برخی حوزه‌ها، با هم متفاوت بود. از ۲۷ آوریل اما یک مقررات یک دست وجود دارد و آن هم زدن ماسک است. اما با وجود این مقررات یکدست، تفاوت ایالت‌ها را بر روی برخی از ماسک‌ها می‌توان دید. برای نمونه در این تصویر که ماسک با لباس سنتی در ایالت بایرن ست شده؛ برای زنان با تصویر “سی‌سی” (الیزابت اتریش-مجارستان) و برای مردان با تصویر لودویگ دوم.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

ماسک، خلاقیت و تنوع

خلاقیت مرز نمی‌شناسد؛ این مسئله در مورد ماسک هم صادق است. مهم این است که اما با وجود خلاقیت به کار رفته، ماسک قابل شستشو باشد. اما برای شستشوی چنین ماسک‌هایی که در تصویر می‌بینید، با ظرافتی که در دوخت آن به کار رفته، حتما نباید آنها را در ماشین لباس‌شویی انداخت، کافی است که آب جوشیده روی آن ریخته شود و برای خشک کردن آن کمی بیشتر دقت کرد.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

شنبه، یکشنبه‌ی ماسک‌ها

بعضی‌ها در استفاده از ماسک می‌خواهند تنوع بیشتری داشته باشند. آنچه که در تصویر می‌بینید، برنامه هفتگی برای ماسک زدن است؛ ماسک‌های پاکیزه، منتظرند نوبتشان برسد. از آنجا که شنبه‌ها به طور معمول روز فوتبال است، موتیف روی ماسک شنبه هم با این حال و هوا ست شده. اگر هم طرفدار پر و پاقرص یک باشگاه خاص باشیم که می‌توانیم پرچم باشگاه را به شکل ماسک روی صورت حمل کنیم.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

ماسک محیط زیستی

کسی که با مد و دیزاین سر ناسازگاری دارد و این حوزه را مصداق مصرف‌گرایی می‌داند، می‌تواند به مواد طبیعی رجوع کند. مهم پوشش دهان و بینی است با ماسکی که خودتان “چیده‌اید”. با یک کش نازک هم می‌توان این برگ را که در تصویر می‌بینید به ماسک تبدیل کرد. این دختر در نوار غزه به شما نشان می‌دهد که ماسک طبیعی چه شکلی است!
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

مجسمه‌‌ها و آثار تاریخی با ماسک تنفسی

در سراسر اروپا رهگذاران در شهرهای مختلف اثری از خودشان در دوران شیوع کرونا به یادگار گذاشته‌اند. در شهر برمن آلمان این رهگذران بر دهان مجسمه‌های مشهور “موزیسین‌های شهر برمن” ماسک زده‌اند. مجسمه‌های الاغ و سگ و گربه و خروس که بر گرده‌ی یکدیگر سوارند، نماد شهرند و از داستان‌های برادران گریم می‌آیند. این مجسمه‌ها یکی از دیدنی‌های این شهرند که سالانه هزاران توریست را به برمن می‌کشانند.
جدیدترین مدل ماسک تنفسی در هفته مد

هنر و کرونا

در میدانی در کراکوف، یکی از شهرهای بزرگ و قدیمی لهستان، بر دهان این مجسمه ایگور میتورای، هنرمند لهستانی- فرانسوی ماسکی بزرگ زده‌اند. شاید این مجسمه با شمایل جدیدش برای مدت‌های طولانی یادآور دوران شیوع کرونا و رهگذران ماسک بر چهره‌زده باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید