لودریان:کناره‌گیری اسد نباید شرط آغاز مرحله انتقالی در سوریه باشد

0
188


«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای روسی خود تأکید کرد: کناره‌گیری بشار اسد از قدرت در سوریه نباید به عنوان شرطی برای آغاز مرحله انتقالی مطرح شود.

به نقل از مهر به نقل از پایگاه لبنانی النشره، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه با «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود در مسکو دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، وی در جریان نشست مطبوعاتی مشترک با لاوروف پس از اتمام دیدار دوجانبه تأکید کرد که کناره گیری بشار اسد از قدرت در سوریه نباید به عنوان شرطی برای آغاز مرحله انتقالی مطرح شود.

وزیر خارجه فرانسه همچنین خواستار توقف استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه و همچنین دست کشیدن از حمایت از تروریسم در این کشور شد.

وی تأکید کرد: باید در سوریه تنش ها متوقف شده و آتش بس برقرار شود تا بدین ترتیب، فرصتی به راهکار سیاسی داده شود. ارتش سوریه در دیرالزور در حال پیشروی است و شکست داعش نزدیک شده است.

وزیر خارجه فرانسه ادامه داد: بنابراین، باید روند سیاسی در سوریه آغاز شود. نباید برای آغاز دوره انتقال سیاسی در سوریه از کناره گیری بشار اسد به عنوان یک شرط استفاده کرد. کناره گیری اسد از قدرت در خلال روند انتقالی، فی نفسه یک هدف محسوب نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رفتارهای کره شمالی تأکید کرد: باید تحریم های شدیدی علیه کره شمالی اعمال شود.

[ad_2]

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × چهار =