لزوم ساماندهی مراکز مشاوره بیماری های رفتاری/ ایجاد ۷ پایگاه جدید


به گزارش خبرنگار مهر، رسول انتظار مهدی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی و سازماندهی مراکز مشاوره و مراقبت از بیماری های رفتاری آذربایجان غربی افزود: برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی مراکز مشاوره بیماری های رفتاری دولتی و خصوصی با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات انجام شده است.


وی تشکیل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به ایدز، ارتقای خدمات تخصصی مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، آموزش و بازآموزی کارکنان مراکز و پایگاه های مشاوره بیماری های رفتاری، ساماندهی مراکز DIC و تیم سیار بر اساس برنامه مدون عملیاتی را اولویتهای کاری مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری دانست.


معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: اطلاع رسانی همگانی مستمر و متناوب و شفاف در خصوص عوامل خطر، الگو سازی رفتارهای سالم و آمار مراقبتی و بهبود نظام مراقبت بیماری های آمیزشی از جمله محورهای عملیاتی این مراکز هستند.


انتظار مهدی با اشاره به راه اندازی ۷ پایگاه جدید مشاوره بیماریهای رفتاری در شهرهای مختلف آذربایجان غربی با هدف ارائه مشاوره به افراد با رفتارهای پرخطر، گفت: همکاری دستگاههای ذیربط نیز برای ارائه آموزش و  اطلاع رسانی نحوه پیشگیری از بیماری های رفتاری به ویژه ایدز در جامعه ضروری است.
 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید