لزوم توسعه عالمانه حوزه کشارزی آذربایجان غربی/ رشد بی رویه آفت زاست


به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی سعادت بعد از ظهر چهارشنبه در جریان دیدار با مدیران جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تقویت مراکز علمی و تحقیقاتی در بخش کشاورزی  استان را ضروری دانست و افزود: در مسیر حفظ و توسعه بخش کشاورزی باید نگاهی عالمانه، عاقلانه و مدبرانه داشته باشیم.


وی با تاکید بر لزوم بهره گیری بهینه از ظرفیت های بخش کشاورزی، اظهار داشت: مراکز علمی و تحقیقاتی بخش کشاورزی نقش کلیدی در ارتقا و بهره گیری مطلوب از پتانسیلهای موجود داشته که با توجه به اهمیت جایگاه آنها توجه و حمایت از این مراکز ضروری است.


استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه بخش کشاورزی در استان نسبت به سایر بخش ها دارای محوریت است، اعلام کرد: حفظ محوریت بخش کشاورزی در استان ضروری بوده ولی در کنار این بحث باید به مدیریت بهینه مصرف آب در این بخش نیز توجه کافی داشته باشیم.


سعادت با عنوان اینکه توسعه بی رویه و غیراصولی بخش کشاورزی مشکل ساز و آفت زا خواهد بود، ادامه داد: در کنار کشاورزی باید به فکر تقویت و فعال تر نمودن سایر بخشهای استان مانند صنعت، تجارت و بخش خصوصی بوده و زمینه های ورود سرمایه گذاران به استان را فراهم کنیم.


وی حرکت به سمت توسعه پایدار در استان باید از زیرساختهای علمی و کاربردی برخوردار و در این مسیر از ظرفیت های متنوع استان استفاده شود، ادامه داد:‌ منطقه آزاد تجاری ماکو یکی از فرصت های خوب سرمایه گذاری بوده که می تواند در توسعه استان نقش موثری را ایفا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید