لخویا با بهترین استادیوم قطر از تراکتور میزبانی می‌کند

تیم لخویا قطر در حالی میزبان تراکتورسازان است که بهترین امکانات کشور قطر را در استادیوم خود دارد.

تیم تراکتورسازی در دومین دیدار خود در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا باید این هفته به مصاف لخویا قطر برود که این دیدار به میزبانی تیم لخویا برگزار می‌شود.

استادیوم عبدالله بن ناصر بن خلیفه یا استادیوم لخویا اس سی
این استادیوم در شهر دوحه قطر قرار دارد. تیم لخویا در سال ۲۰۱۱ شروع به ساخت این ورزشگاه اختصاصی نمود و در فوریه سال ۲۰۱۳ ساخت آن را به اتمام رساند. فاز اول پروژه ساخت این استادیوم در می ۲۰۱۲ به اتمام رسید. در ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی این استادیوم به طور رسمی و در دیدار تیم لخویا در مقابل تیم الخور قطر افتتاح شد که بازی با نتیجه ۱ بر ۱ خاتمه پذیرفت.

این استادیوم دارای ۴ زمین تمرین نیز است.

این استادیوم ۱۰ هزار نفری که به دلیل حفاظت توسط پلیس پایتخت از امنیت بالایی نیز برخوردار است مطابق آخرین استاندارد های بین‌المللی ساخته شده است که قابلیت ارتقا به ۳۰ هزار نفری شدن را دارد و مسئولین لخویا قصد دارند پس از ۳۰ هزار نفری کردن هتلی نیز برای این استادیوم بسازند.

از دیگر مزایای این استادیوم می‌توان به دارا بودن سالن بدن‌سازی، سونا و جکوزی که برای استفاده بازیکنان تعبیه شده است اشاره کرد. همچنین داشتن بخش ویژه سرویس های پزشکی که به مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی مجهز است تا در صورت بروز حادثه‌ای برای بازیکنان کمک های اولیه و فوری در داخل استادیوم انجام پذیرد.

این ورزشگاه دارای ۲۵ راه ورودی برای جمعیت هست و همچنین دارای راه‌های ورودی جداگانه برای تیمها و اعضای VIP هست. درحالی‌که همه ورودی های مخصوص تماشاگران به گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که رفت‌وآمد تماشاگران را به راحت‌ترین شکل ممکن سازند.

همچنین جایگاه نشستن تماشاگران که این امکان را فراهم آورده که در هر نقطه‌ای از استادیوم که باشند بر تمام استادیوم اشراف داشته باشند و نکته‌ای از بازی را از دست ندهند. ۶۰ درصد از جایگاه تماشاگران مجهز به سیستم Ferrari PVC هستند که تماشاگران را در برابر باد محافظت می‌کند. تا کنون هیچ‌کدام از استادیوم های قطر این سیستم را نداشتند.

این استادیوم دارای ۴ رختکن برای بازیکنان است که در صورت برگزار شدن دو مسابقه در یک روز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. همچنین دارای اتاق های اضافی برای مربیان و کادر فنی و همچنین داوران و ناظران بازی است که همه این اتاق‌ها به امکانات رفاهی ۵ ستاره مجهز هستند.

دروازه ۹ برای ورود و خروج اصحاب رسانه اختصاص‌یافته و همچنین برای رسانه‌ها اتاق های بسیار مجهزی تدارک دیده‌شده که دارای میز، صندلی دسته‌دار بوده و همچنین دارای کانکتور برق هستند تا خبرنگاران در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنند. یکی دیگر از امکاناتی که این ورزشگاه برای خبرنگاران تدارک دیده اینترنت وایرلس برای آن‌ها هست.

در این ورزشگاه اتاق های جداگانه‌ای برای کنفرانس ها و همچنین سالنی ویژه برای استراحت خبرنگاران در نظر گرفته شده است. همچنین ۶ اتاق ویژه گزارش نیز هست. این ورزشگاه مجهز به ۶ عدد دوربین برای تصویربرداری تلویزیونی است.

از دیگر امکانات این ورزشگاه نیز پارکینگ سر پوشیده و مسجد را نیز می‌توان نام برد.

گزارش از امیر توپچی پور – تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید