لاریجانی:آمریکایی‌هاتوافق کرده‌اند،جرات دارند زیرش بزنند/عسگراولادی سیاستمدار ریشه‌دار بودنه بادکنکی

علی لاریجانی در اجلاس سالانه دبیران استان‌ها و شهرستان‌های حزب موتلفه اسلامی،‌ حزب موتلفه را حزب پایداری دانست و گفت: حرکت این حزب همواره ریشه‌دار است و از باقیات الصالحات مرحوم عسگراولادی است، لذا امیدوارم این دستاورد همچنان درخشندگی داشته باشد و در تقویت نیروی انسانی و سامان‌بخش امور سیاسی در کشور نقش خود را ایفا کند.

رییس قوه مقننه با تسلیت چهلمین روز درگذشت مرحوم عسگراولادی گفت: عسگراولادی بیش از نیم قرن در ساحت سیاست کشور ما نقش موثر و تاثیرگذاری داشته است و از این جهت بر همه ما واجب است که نسبت به این مرد بزرگ قدرشناس باشیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان با بیان این‌که «عسگراولادی سیاستمدار ریشه‌دار بود» به تفاوت یک سیاستمدار ریشه‌دار با سیاستمدار بادکنکی اشاره کرد و گفت: شما بادکنک‌هایی را می‌بینید که تا طوفان ایجاد نشود به فضا نمی‌رود در واقع سیاستمدار بادکنکی تا شرایط را طوفانی نبیند خود را نشان نمی‌دهد، اما سیاستمدار ریشه‌دار اهل حکمت است، در جهت نفی دیگران زندگی نمی‌کند و نقد دیگران را در جایی که لازم باشد مشفقانه انجام می‌دهد.

اهم اظهارات رییس مجلس به نقل از ایسنا آمده است؛

* ممکن است سیاستمدار ریشه‌دار گاهی تحت الشعاع سیاستمدار بادکنکی قرار گیرد و فضا غبارآلود شود، لذا افکار و شرایط پوپولیستی حاکم می‌شود و حرف‌ها از سر صدق زده نمی‌شود. لذا در فضای غبارآلود شک‌برانگیز نمی توانند رشد کنند.

افرادی مانند عسگراولادی برای کشور از نفت پرارزش‌تر هستند،اگر یک سیاستمدار سرمایه ملی باشد،‌ کشور را بدون نفت اداره می‌کند و افرادی مانند عسگراولادی سرمایه ملی کشور هستند که یک رجل سیاسی کاملا مسلکی بود چه در زندگی فردی و چه اجتماعی و کاملا هدفدار حرکت می‌کرد.

* جمهوری اسلامی ایران در این ۳۴ چند سال گذشته خیلی ملت ایران را سرفراز کرد و حرکتی که امام به وجود آورد و پس از آن نیز ادامه یافت ظرفیت بزرگی برای کشور ایجاد کرد.

*از نظر شرایط منطقه‌ای و بین المللی کشور خیلی روبه جلو آمد، کشورما و ملت ما مطرح نبودیم گاهی باید خجالت می‌کشیدیم به خاطر نسبتی که رژیم شاه با اسراییل و آمریکا داشت در واقع اصلا مطرح نبودیم چند شهر آباد داشتیم و مابقی شهرها در وضع اسف‌آور چند قرن گذشته زندگی می‌کردند.

*جدای از موقعیت ژئوپولتیک ایران که موقعیت برجسته است، یکی از تیزهوشی‌های امام و رهبری این بود که از این ظرفیت به خوبی استفاده کردند و مهم هم همین است و استفاده از این ظرفیت از دلایل ریشه‌دار حکومت است.

*البته پیشرفت‌هایی در کشور در سایر بخش‌ها انجام شده است که هسته‌ای نمونه‌ای از آنها است و جیغ‌های بنفشی که می‌کشند به خاطر دستیابی به این صنعت پیشرفته است، البته ما به دنبال بمب هسته‌ای نیستیم آنها هم خیلی نگران این نیستند، مسئله‌شان چیز دیگری است گاهی الفاظی که موجودات بین‌المللی می‌گویند که ایران ظرفیت بین‌المللی‌اش بالا رفته است و این صورت ظاهری، جلوه خاصی پیدا می‌کند.

*اگر در غالب مسائل استراتژیک کشور توان ما بالا رفته است با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب بوده است، ما باید از نعمت‌هایی که داریم استفاده کنیم.

*ما در زمینه دفاعی هم پیشرفت‌های خوبی داریم، لزومی ندارد که پوشیده حرف بزنیم، اگر دیگران نگران هستند که دلیل نمی‌شود که آورده خود را کم ببینیم. ایران یکی از قدرت‌های بزرگ موشکی در منطقه است، دلیلی ندارد که پنهان کنیم آنهایی که باید بدانند می‌دانند کشوری می‌تواند استقلال خود را حفظ کند که توان بازدارندگی داشته باشد.

*در مورد مسائل هسته‌ای برخی مسوولان آمریکایی حرف‌هایی می‌زنند، این چه حرف‌هایی است که می‌زنند، شما توافق انجام داده‌اید جراًت دارید زیرش بزنید، بعد می‌روید در جلساتی می‌نشینید و حرف‌هایی را می‌گویید این نشان می‌دهد که خیلی کوچولو هستید.

*مسئولان باید باید تلاش کنند اقتصاد مردمی شود و بفهمیم در مسائل اقتصادی کجا اشکال دارد.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید