کمبود ویتامین C از علل خشکی پوست

0
200

برای داشتن پوستی سالم و شاداب ویتامین‌های A و D، گروه ویتامین‌های B، آهن و اسید فولیک هم باید در مواد غذایی مصرف به میزان کافی موجود باشد.

دکتر مهران پیراسته، متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: ویتامین C یکی از مواد ضروری در ساخت پروتئین‌های پوست است و کمبود این ویتامین در بدن باعث از هم گسیختگی سلول‌های پوست شده و مشکلاتی از قبیل ترک، زخم، شل شدن و چین و چروک پوست را ایجاد می‌کند.
وی گفت: افراد برای پیشگیری از این عوارض باید مصرف روزانه آب فراوان و انواع سبزی‌ و میوه تازه را در برنامه‌ غذایی خود قرار دهند.
وی تصریح کرد: برای داشتن پوستی سالم و شاداب ویتامین‌های A و D، گروه ویتامین‌های B، آهن و اسید فولیک هم باید در مواد غذایی مصرف به میزان کافی موجود باشد.
دکتر پیراسته یادآور شد: غلات و فرآورده‌های لبنی حاوی ویتامین‌های گروه B هستند و ویتامین A در مرکبات سبزی‌های با رنگ تیره، میوه‌ها یافت می‌شود.

 

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

20 + 18 =