کشف ۴۴ فقره سرقت در استان آذربایجان شرقی


به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ اسماعیل اسماعیل زاده شنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: برابر گزارش پلیس آگاهی شهرستان مرند در پی افزایش سرقت از ساختمانهای نیمه کاره در سطح این شهرستان و ایجاد نگرانی در بین شهروندان مراتب بصورت ویژه دردستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.


وی ادامه داد: در نتیجه تعامل صورت گرفته با کلانتری های سطع شهر و انجام گشت زنی های مستمر وبا بهره گیری ازاقدامات فنی واطلاعاتی ، کنترل و رصد فعالیت سارقین سابقه دار، در نهایت عوامل کلانتری ۱۲ مرند سارق سابقه دار به هویت “خ-ع” ۳۴ ساله اهل و ساکن مرند را شناسایی ودستگیر کردند.


این مقام انتظامی افزود: متهم برای انجام تحقیقات تخصصی به پلیس آگاهی تحویل و بلافاصله با اخذ دستور از مقام قضایی منزل وی مورد بازرسی و تعداد شش دستگاه سنگ فرز، تعدادی دریل وابزارآلات بنایی و ساختمانی از این محل کشف شد و پس از چندین مرحله تحقیق و بازجویی فنی توسط کارآگاهان، متهم به ۲۳ فقره سرقت از ساختمانهای در حال احداث اعتراف کرد.


وی در ادامه گفت: با اعترافات و اطلاعات بدست آمده از متهم دستگیر شده، کلیه صحنه های سرقت مورد بازسازی و شکات نیز مورد شناسایی قرارگرفتند وپس ازتجمیع پرونده ها متهم بهمراه پرونده و شکات به دادسرا معرفی و با قرار مناسب روانه زندان شد.


سرهنگ اسماعیل زاده در خصوص شیوه سارق گفت:متهم قبلاً ساختمانهای در حال احداث در سطح شهرراکه فاقد نگهبان بودند شناسایی وبا یکدستگاه موتورسیکلت متعلق به خودش که فاقد سابقه بود و در پشت آن جعبه پلاستکی تعبیه کرده بود، شب ها با پوشاندن صورت وارد ساختمانهای نیمه کاره شده و پس از سرقت ، اموال را پشت موتورسیکلت داخل جعبه قرارداده از محل متواری می شد.


جانشین انتظامی استان در ادامه به متلاشی شدن باند سارقان منازل در تبریز نیز اشاره  و تصریح کرد: پرونده ای بدادخواهی فردی بهویت “م-الف” از کلانتری ۱۵ مبنی بر سرقت منزل در یکی از خیابان های تبریز واصل شده بود که سارق سابقه داری شناسایی و پس از اخذ دستور قضایی با شیوه های خاص پلیسی وبا استفاده از اصل غافلگیری دستگیر شد.


وی در ادامه تصریح کرد: متهم به پلیس آگاهی دلالت و خودروی وی به پارکینک هدایت شده و از متهم بازجوییهای فنی به عمل آمد که نامبرده در بازجویی های اولیه منکر هرگونه اتهام وارده بود که با ارائه دلایل و مدارک لب به اعتراف گشوده و به ۲۱ فقره سرقت از منازل در شهر تبریز با همدستی فردی بنام “د – ر” و با شیوه بالا رفتن از علمک گاز اعتراف کرد که با استفاده از همین اعترافات صحنه های سرقت مورد باسازی قرار گرفت ودر این راستا یک نفر مالخر نیز بنام “ح – ک” شناسایی و دستگیر شد و در تحقیقات به عمل آمده به خرید اموال مسروقه اعتراف کرد.


جانشین فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به مشخص نبودن مکان یکی از سارقان بنام “د-ر”، وی تا کنون دستگیر نشده و متواری است وتلاش برای دستگیری وی ادامه دارد و پرونده سایر سارقان نیز پس از تکمیل به همراه طرفین به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی تبریز ارسال و متهمین با قرار مناسب روانه زندان شدند.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید