»   دانش و فناوری  »   قوانین سفت و سخت مدارس ژاپن
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۲۳:۴۹

قوانین سفت و سخت مدارس ژاپن

برخی قوانین مدارس ژاپن توجه کاربران را جلب کرده است. یکی از پربازدیدترین پستهای این روزها، پستی است که در آن برخی قوانین مدارس ژاپن بیان شده است.

ده قانون مطرح شده در این کلیپ به شرح زیرند:

 1. تمرکز دانش آموزان باید فقط روی درس باشد و برقراری روابط عاشقانه در مدرسه ممنوع است.
 2. به همه دانش آموزان به یک اندازه غذا داده می‌شود و آنها باید غذای شان را تا آخر بخورند.
 3. نظافت همه‌جای محیط مدرسه بر عهده دانش آموزان و معلمان است.
 4. شنبه ها در ژاپن تعطیل رسمی است اما برخی از مدارس در این روز هم باز هستند.
 5. دانش آموزان حق آرایش زیاد و استفاده از لباس‌های نامتعارف را ندارند.
 6. تمامی دانش‌آموزان باید لباس فرم مدرسه را بپوشند.
 7. دانش آموزان در مدرسه طرز استفاده از شمشیر سامورایی که نماد ژاپن است را می آموزند.
 8. تمامی مدارس استخر شنا دارند و همه دانش آموزان به صورت حرفه ای شنا را یاد میگیرند.
 9. اگر معلم نتواند در کلاس حاضر شود هیچ کس جایگزین او نمی شود و خود دانش آموزان نظم کلاس را برقرار می کنند.
 10. مدارس ژاپن چیزی به نام شاگرد ممتاز ندارند و دانش‌آموزان همه کارها را به صورت گروهی انجام میدهند.

گروهی از کابران تاکید بر فواید مثبت این موارد دارند و میگویند همین نکات ظریف است که ژاپن را ژاپن کرده است. از جمله مهمترین نکات به گفته کاربران تمرکز بر کار علمی (و تفکیک آن از روابط عاشقانه)، آموزش مسئولیت پذیری، ساده و یک شکل بودن (باز هم با هدف تمرکز بر فعالیت های علمی).

برخی کاربران به اهمیت آموزش سنتهای میهنی (همچون شمشیر بازی) اشاره داشته اند که دانش آموز را تبدیل به شهروندی میهن دوست میکند.

بسیاری غبطه مدارس ژاپن را میخورند و معتقدند تفاوت بسیاری با مدارس ایران دارد، آنها میگویند کاش در ایران هم این ویژگی ها رعایت میشد اما در مقابل عده ای معتقدند سختگیری هایی که در مدارس ژاپن وجود دارد در مدارس ایران عملیاتی نیست چراکه دانش آموزان و خانواده ها تحمل آن را ندارند.

همچنین ایرانیان توقعاتشان به مراتب بالاتر است. برای مثال در ایران هیچ خانواده ای دوست ندارد فرزندش نظافت سرویس بهداشتی مدرسه را انجام دهد.

این دسته معتقدند همین ویژگی های متفاوت است که مردم ژاپن را از سایر ملیت ها جدا میکند و آنها در همه امور پیشتاز و موفقند. یکی از کاربران مینویسد “ادعا کافی نیست، برای کسب توانمندی هایی همچون مردم ژاپن، باید مانند آنها سختی ها را تحمل کرد. مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد!”

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

چگونه پست‌های اینستاگرام را در استوری بازنشر کنیم؟ اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی عکس و ویدیو محور است، که بسیاری از کاربران آن روزانه عکس‌ها و ویدیوهای‌شان را در قالب پست و استوری ارسال می‌کنند. چندی پیش اینستاگرام از یک قابلیت...
استفاده از توییتر بدون فیلتر شکن با رفع فیلتر توییتر !؟ تقریبا ۲ ماه پیش بود که نامه ی ۶ وزیر و دو نماینده ی مجلس در سایت های خبری خبرساز شد. نامه ی این افراد مبنی بر این بود که...
گفته می شود این رکورد تحت تاثیر جام جهانی و روبات های تبلیغاتی تلگرامی شکست و حتی در دو مقطع به شرایط پیش از فیلترینگ بازگشت. مطابق این گزارش در تاریخ 5تیرماه میزان بازدید مطالب تحت تاثیر مسابقات جام جهانی...
گوگل برای به‌روز نگه داشتن مرورگر کروم هیچگاه خست به خرج نداده، اما ظاهر این محصول سال‌هاست که دست نخورده باقی مانده است. حالا پس از مدت‌ها گوگل اعلام کرده قصد دارد سر و شکل مرورگر محبوب خود را تا...


 • فیلم سینمایی خانه دختر