قهرمان پیشین مشت‌زنی جهان اجازه رونمایی کتابش را پیدا نکرد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، مایک تایسون به دلیل محکومیتش به جرم تجاوز، اجازه معرفی کتابش در بریتانیا را به دست نیاورد و مجبور شد همه برنامه هایش در این زمینه را لغو کند.


این ورزشکار ۴۷ ساله که قرار بود در این آخر هفته (شنبه و یکشنبه) برای معرفی کتابش راهی بریتانیا شود تا کتاب زندگینامه خودنوشتش با عنوان «حقیقت بی چون و چرا» را معرفی کند، وقتی متوجه شد اجازه ورود و معرفی این کتاب را در بریتانیا ندارد، راهی پاریس شد.


او بر مبنای قوانین مهاجرتی که سال یپش به تصویب رسید، به دلیل داشتن محکومیت به جرم تجاوز، با ممنوعیت ورود به بریتانیا روبه رو شد. مایک تایسون با شنیدن این مساله گفت بسیار ناامید شده چون پیش از این بارها به بریتانیا رفته بود و مشکلی در این زمینه برایش به وجود نیامده بود.


او از طرفدارانش عذرخواهی کرد و گفت سعی می کند تا بتواند این مشکل را برطرف کند وسال آینده تور بریتانیا داشته باشد تا بتواند از کتابش «حقیت بی چون و چرا» حمایت کند، چون خیلی منتظر این فرصت برای دیدار دوستدارانش در این کشور بود.


مایک تایسون با تشکر از ناشر بریتانیایی‌اش گفت از پاریس برنامه‌های تعیین شده برای معرفی یک هفته‌ای این کتاب در بریتانیا را دنبال می‌کند. 


تایسون قرار بود در بریتانیا در برنامه عکاسی با مطبوعات شرکت کند و با حضور در موسسه انتشاراتی واتراستونز کتابش ار امضا کند.


هارپر کالینز که ناشر این کتاب است گفت تغییر قوانین مربوط به مهاجرت در بریتانیا در دسامبر ۲۰۱۲ موجب شد تا تایسون نتواند وارد کشور شود.


تایسون در سال ۱۹۹۲ به جرم تجاوز به ۶ سال زندان محکوم شد و سه سال از این مدت را پشت میله ها سپری کرد. بر مبنای قوانین جدید بریتانیا فردی که بیش از چهار سال حکم زندان داشته باشد اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت. تایسون همواره تاکید کرده که این حکم درست نبوده و او چنین جرمی مرتکب نشده است.


او در سال ۱۹۸۶ با شکست دادن ترور بربیک در بیست سالگی عنوان جوانترین قهرمان مسابقات مشت زنی سنگین وزن جهان را تصاحب کرد. او که سال ۲۰۰۶ اعلام بازنشستگی کرده بود، چند ماه پیش اعلام کرد می‌خواهد دوباره به رقابت های مشت زنی بازگردد.


تایسون معرف به مرد آهنی، برنامه‌های متعددی برای امضای کتابش در آمریکا پیش‌بینی کرده است.


کتاب «حقیقت بی چون و چرا» که ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) منتشر شده در ۵۶۴ صفحه نوشته شده و قیمت فروش آن ۲۵ دلار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید