فیفا گلدان‌های قرعه کشی را مشخص کرد/ ایران با آسیایی‌ها در گلدان سوم


به گزارش خبرنگار مهر، چهار گلدان قرعه کشی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل سه شنبه شب توسط فیفا اعلام شد و تیم ملی فوتبال ایران به ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، آمریکا، مکزیک، کاستاریکا و هندوراس در گلدان شماره ۳ قرار گرفتند.


در گلدان نخست تیم‌های برتر رده بندی فیفا قرار گرفته‌‎اند که شامل برزیل میزبان رقابتها در کنار کلمبیا، آرژانتین، اروگوئه، آلمان، اسپانیا، بلژیک و سوئیس است.


در گلدان‌های دیگر قانون جغرافیایی که طی آن تیم‌های یک قاره با هم در یک گروه قرار نگیرند، اعمال شده و به این ترتیب تیم‌های آسیایی، آفریقایی، آمریکای جنوبی با هم همگروه نخواهند شد.


در گلدان دوم ۵ نماینده آفریقای جنوبی الجزایر، کامرون، ساحل عاج، غنا و نیجریه در کنار دو تیم شیلی و اکوادور قرار گرفته‌اند.


در نهایت در گلدان چهارم هم ۹ تیم اروپایی بوسنی و هرزگوین، کرواسی، انگلیس، فرانسه، یونان، پرتغال، ایتالیا، هلند و روسیه حضور دارند.


به گفته “جرومه والکه” قبل از قرعه کشی از گلدان چهارم یک تیم به گلدان دوم منتقل می‌شود تا قانون همگروه نشدن تیم‌های هم قاره رعایت شود.


هر گروه جام جهانی یک تیم از این ۴ گلدان را در خود جای می‌دهد. مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جمعه ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید