فیلم لحظه شهادت حضرت عباس (ع) + عکس

طی چند روز گذشته کلیپی شامل صحنه شهادت حضرت عباس (ع)و نمایش چهره آن حضرت، به سرعت در اینترنت منتشر شده است.داوود میرباقری در واکنش به انتشار صحنه‌های مربوط به شهادت حضرت عباس(ع) از سریال “مختارنامه” در فضای مجازی تأکید کرد: به‌عنوان صاحب معنوی اثر نسبت به این جریان معترضم.

به گزارش اردبیل نیوز ؛ داوود میرباقری در واکنش به انتشار صحنه‌های مربوط به شهادت حضرت عباس(ع) از سریال “مختارنامه” در فضای مجازی تأکید کرد: به‌عنوان صاحب معنوی اثر نسبت به این جریان معترضم.
در زمان پخش سریال مختارنامه شایعات فراوانی مبنی بر نمایش یا عدم نمایش چهره آن حضرت مطرح می‌شد. عده‌ای معتقد بودند که تنها نمایش چهره چهارده معصوم دارای حرمت است و این حرمت شامل نمایش چهره حضرت عباس نخواهد شد. موافقان این تفکر به سابقه نمایش چهره‌های مذهبی اشاره می‌کردند.

پیش از آن نیز در سریال‌ها و فیلم‌های ساخته شده در صدا‌و‌سیما چهره شخصیت‌های بزرگی چون حضرت مریم‌(س)، حضرت عیسی(ع)، حضرت یوسف و یعقوب پیامبر(ع) در تلویزیون به نمایش گذاشته شده بود، اما هرچه به زمان پخش صحنه‌های مربوط به حضور حضرت ابوالفضل نزدیک‌تر می‌شدیم، بر شدت نظرات مخالف افزوده می‌شد تا آنکه چند تن از مراجع تقلید مخالفت صریح خود را با این قضیه اعلام کردند و قضیه نمایش آن سکانس‌ها به کل منتفی شد.
اما اکنون صحنه شهادت حضرت عباس که از نسخه‌ای به غیر از نسخه نهایی سریال استخراج شده است، بر روی اینترنت قرار گرفته است.
با توجه به اینکه انتشار این صحنه‌ها با دهه اول ماه محرم مصادف گشته با استقبال کاربران اینترنت روبه‌رو شده به خصوص نمایش چگونگی شهادت آن حضرت که جزو حزن انگیز‌ترین وقایع روز عاشورا به شمار می‌رود.

[jwplayer mediaid=”1416″]

4 دیدگاه‌ها

 1. سلام داداش خداییش قصد نصیحت ندارم چون اندازه این صحبتا نیستم اما بد نبود در کنار همه این صحبتا فتوای مرجع عالی قدر آیه الله مکارم شیرازی رو هم مینوشتید.

  به فرموده ایشان نمایش صورت بازیگر بجای عبد صالح خداوند حضرت عباس(ع)بی حرمتی به ساحت قدسی ایشان میباشد لذا دیدن این کلیپ حرام میباشد.
  لطفا اطلاع رسانی عمومی بشه مویدوبهروزوسربلند باشید.یاعلی

  • سلام احمد عزیز

   نظر شما کاملا قابل احترامه.

   حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به سوالی درباره صورتگری و صحنه‌سازی از زندگی پیامبران و معصومین (ع) نظر خود را در این زمینه اعلام کرد.
   متن سوال و پاسخ این مرجع تقلید که در مرکز خبر حوزه نیز منتشر شده، به این شرح است:
   سؤال: صورتگری یا صحنه سازی از زندگانی محمد (ص) یا دیگر پیامبران گذشته یا معصومین (ع) یا هر راز و رمز مقدس تاریخی و نشان دادن آنها بر پرده سینما یا صفحه تلویزیون یا تئاتر و غیره جایز است؟
   پاسخ آیت‌الله العظمی سیستانی: «اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند، مانعی ندارد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید