فلاحت پیشه: تخریب ظریف در راستای منافع ملی ما نیست


حشمت الله فلاحت پیشه نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسایل سیاست خارجی در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره عملکرد وزیر امورخارجه کشورمان گفت: اعتقاد من بر این است که برای ارزیابی عملکرد دیپلمات​هایمان باید از دو جنبه و منظر نگاه کنیم.

وی در توضیح این مطلب گفت: اولا باید آن ها را از درون ساختار و دستگاهی که تصمیم گیری می​کنند ببینیم و دوم بر اسا عملکرد شخصی و تخصصی که دارند. یعنی برای اریابی عملکرد آقای ظریف اولا باید ببینیم که چگونه ایشان در درون ساختاری که در حوزه سیاست خارجی تصمیم گیری می کند عمل نموده است و در ثانی ببینیم شخص ایشان چه تخصصی داشته اند.

فلاحت پیشه افزود: من با این دو فاکتور عملکرد آقای ظریف را قابل دفاع می​دانم. تصمیم​گیری درباره پرونده هسته​ای کشورمان در غالب شورای عالی امنیت ملی انجام می​گیرد و این اشتباه است که فکر کنیم که تنها عملکرد شخصی ایشان است. وزارت خارجه تنها اجرا کننده است.

این نماینده پیشین همچنین گفت: با شناختی که من از ایشان و سابقه ۲۰ ساله ایشان می​شناسم و با عملکردی که از ایشان در پیشبرد پرونده هسته​ای کشورمان دیدم، به نظر من ایشان یکی از ماهرترین دیپلمات​های ما هستند.

فلاحت پیشه با اشاره به انتقادها و تخریب​هایی که از سوی برخی روزنامه​ها و رسانه​های علیه ظریف می​شود گفت: من با نظر این رسانه​های مخالف هستم و تخریب آقای ظریف را در راستای منافع ملی نمی​بینم. موضوع هسته​ای آنقدر حساس است که در دست یک شخص نیست اما تخریب وزیر امورخارجه در راستای منافع ملی ما نیست.

۱۷۲۱۹

 

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید