فعلا مصوبه تغییر نرخ پهنای باند اینترنت اجرا نمی‌شود

معاون سازمان تنظیم مقررات از اصلاح مصوبه تغییر نرخ پهنای باند اینترنت که اوایل آذرماه و با حدود ۵۰ درصد افزایش در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسید، خبر داد و گفت:

اردبیل نیوز: تا نهایی شدن این اصلاحات شرکت ارتباطات زیرساخت مجاز به اجرای این مصوبه نخواهد بود. حسن رضوانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه بنا به دلایلی مصوبه شماره ۱۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر افزایش نرخ پهنای باند اینترنت از حدود ۳۷ میلیون تومان به ازای هر لینک STM1 که معادل ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه پهنای باند است به ۵۴ میلیون و ۸۲۶ هزار تومان هنوز ابلاغ نشده است، اظهار کرد: اجرای این مصوبه نیازمند اصلاحاتی است.
وی اصلاح این مصوبه را بنابر اظهار نارضایتی شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت پرسرعت برشمرد و ادامه داد: مصوبه ۱۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات هنوز ابلاغ نشده و در دست بررسی است و ممکن است اصلاحاتی داشته باشد.
رضوانی افزود: براین اساس شرکت ارتباطات زیرساخت تا اطلاع ثانوی ملزم است که نرخ پهنای باند اینترنت را مانند نرخ‌های گذشته یعنی به ازای هر لینک STM1 حدود ۳۷ میلیون تومان برای شرکت‌های اینترنتی توزیع کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این مصوبه براساس نظرات اخذ شده از سوی فعالان صنف اینترنت بار دیگر در دست بررسی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که ممکن است در این مصوبه جدید تغییر یابد موضوع حذف دو تخفیف ۲۰ درصدی نرخ پهنای باند برای شرکت‌های اینترنتی است که در مصوبه ۱۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات نارضایتی هایی را به همراه داشت./
{دنیای اقتصاد}

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید