فعالیت ۲۲۱ خط مبادله پست روستایی در اردبیل/ جابه جایی ۱۴.۵ میلیون مرسوله

مدیرکل پست استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۲۲۱ خط مبادله روستایی با هدف مبادله و توزیع مرسولات روستائیان در استان فعال شده است.

سیاوش سکاکی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: ارائه خدمات پستی در دسترس بویژه برای مناطق روستایی و محروم از جمله سیاستهای برنامه ریزی پست اردبیل است.

وی با بیان اینکه خدمات پستی در بیش از ۳۲۰ دفترICT  روستایی و ۱۰۷ دفتر ICT شهری (پیشخوان دولت) انجام می شود، افزود: در نظر داریم دفاتر روستایی را تا پایان سال جاری افزایش دهیم.

به گفته سکاکی اداره پست استان اردبیل به منظور توسعه خدمات پستی در نظر دارد پوشش مساحتی هر واحد پستی را بهبود و زمینه دسترسی سهل تر مشتریان را فراهم کند که در این راستا و با ایجاد واحدهای پستی این رقم به ۳۶ کیلومتر رسیده است.

وی تاکید کرد: پست استان با برخورداری از ۴۹۵ نقطه تماس پستی و ۲۰۵ نیروی انسانی و با بهره گیری از آخرین فن آوریهای اطلاعاتی توانسته است در شش ماهه سال جاری هفت میلیون مرسوله را در واحدهای استان قبول و پس از آماده سازی به سایر نقاط کشور ارسال کند.

سرانه پستی هر اردبیلی ۶.۲ مرسوله است

مدیرکل پست استان با بیان اینکه در همین مدت ۷.۵ میلیون مرسوله از سایر مبادی ذیربط قبول و در استان توزیع شده است، اضافه کرد: سرانه مرسوله پستی هر اردبیلی طی یکسال اخیر ۶.۲ مرسوله بوده که انتظار می رود این رقم تا پایان سال جاری به ۷.۱ افزایش یابد.

 

وی معتقد است توسعه امکانات پستی و بهره گیری از آن نیازمند فرهنگ سازی و آماده سازی شهروندان و دخالت دستگاههای آموزشی مرتبط است.

این مسئول متذکر شد: تعداد مرسوله به ازای هر واحد پستی نزدیک به ۱۰ هزار و ۱۰۰ مرسوله است که پیش بینی شده تا پایان سال جاری به ۱۱ هزار و ۱۰۰ مورد افزایش یابد.

۲۳ هزار فقره خرید اینترنتی توسط اردبیلی ها

خدمت دیگری که مدیر کل پست استان به آن تاکید کرد خرید اینترنتی از فروشگاهها با همکاری شرکتهای طرف قرارداد شبکه پستی بود.

سکاکی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۹ فروشگاه در سطح استان توانسته است در پنج ماهه اول سال جاری هشت هزار و ۸۷۴ مورد فروش اینترنتی داشته باشد.

وی با تاکید به صرفه جویی های اقتصادی این شیوه ادامه داد: در یک سال اخیر شهروندان اردبیلی بالغ بر ۲۳ هزار و ۹۰۱ فقره خرید اینترنتی داشته اند.

این مسئول بیان داشت: با بهره گیری از امکانات و تجهیزات استقرار یافته در ICT های روستایی، روستاییان نیز می توانند از خرید اینترنتی بهره مند شوند.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید