فرهنگ حسنه وقف در کشور نهادینه شده است/ ثبت ۱۸۱۰ وقف جدید


به گزارش خبرگزاری مهر، حسن ربیعی سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: یکى از بارزترین مصداق هاى تزکیه ، صدقه و کاملترین مصداق آن ، وقف است که به واسطه وقف ، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع ( منافع ) آن نیز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جریان خواهد داشت.


وی با بیان اینکه هیچ صدقه اى چون وقف چنین مزیّتى جاودانه ندارد ، افزود: مردم نیکوکار و خیر ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۸۸ در هر سال به طور متوسط ۱۹۸ وقف جدید به ثبت می رساندند.


ربیعی با اشاره به اینکه از سال ۸۹ با اجرای طرح های تبلیغی و ترویجی فرهنگ حسنه وقف از طریق رسانه ها ، اجرای امینانه نیات واقفان و برپایی خیمه های مشورتی «همه واقف باشیم» در ایام و مناسبت های ویژه سال در بقاع متبرکه و امامزادگان ، روند ثبت وقف های جدید ، شتاب بیشتری به خود گرفت، تصریح کرد: در سال ۸۹ با توجه به این اقدامات ، ۹۲۷ وقف جدید، در سال ۹۰ ، ۱۳۸۸ وقف جدید و در سال ۹۱ ، ۱۷۶۵ وقف جدید به ثبت رسید.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در ۸ ماهه اخیر سال ۹۲ تاکنون نیز بیش از ۱۸۱۰ وقف جدید توسط واقفان خیر اندیش در سراسر کشور به ثبت رسیده است.


مدیرکل دفتر ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان ضمن تشکر از عموم مردم قهرمان و شهید پرور ایران اسلامی که به تبعیت از شعائر ناب اسلام محمدی، همواره با حضور در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی حماسه آفریده و برگ های زرینی را در تاریخ این سرزمین عزیز به ثبت رسانده اند، خواستار مشارکت هرچه بیشتر مردم عزیز در سنت حسنه وقف و ترویج این فرهنگ حسنه شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید