فرهنگ احترام به بیمار و نیازمند باید در جامعه نهادینه شود


به گزارش خبرنگار مهر،مسعود سعادتی فرماندار سراب روز جمعه در نشست مشترک با اعضای کانون هموفیلی استان آذربایجان شرقی گفت: تشکل های مردم نهاد و گروه های حمایتگر اگر بتوانند موضوع مورد فعالیت خود را در سطح جامعه فرهنگ سازی کنند در آن صورت می توانند به موفقیت کار خود اطمینان داشته باشند.


سعادتی با بیان اینکه در گذشته مساجد و تکایا محل مناسبی برای فعالیت های تشکل های مردمی بودند تاکید کرد: نباید به بهانه های مختلف اینگونه همکاری ها و همدلی ها کمرنگ و جای خود را به بوروکراسی های اداری داده است.


فرماندار سراب کیفیت ارایه خدمات توسط کانون ها و نهادهای حمایتی را یادآورشد و افزود:افزایش تعداد تشکل ها مهم نیست بلکه ارایه خدمات بهینه و مناسب مطلوب نظر می باشد.


بیماران هموفیلی نیازمند توجه بیشتر مسئولان می باشند


اکرم طبقچی رییس دفتر کانون هموفیلی آذربایجان شرقی در نشست  مشترک با فرماندار و مدیران دستگاه های حمایتی شهرستان سراب گفت: در استان آذربایجان شرقی ۴۶۰نفر بیمار هموفیلی شناخته شده وجود دارد که ۱۵ نفر از آنها در شهرستان سراب زندگی می کنند.


طبقچی با تاکید بر ضرورت همکاری ارگان ها و نهادهای حمایتی با کانون حمایت از بیماران هموفیلی تاکید کرد: خانواده های بیماران هموفیلی توان تامین هزینه های آزمایش های ژنتیکی و غربالگری را ندارند و لازم است تا در این مورد بیمه ها کمک کنند.


وی با بیان اینکه بیماران هموفیلی با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کنند اظهارکرد: فیزیو تراپی های مستمر،استخر آبگرم،خدمات دندانپزشکی،تهیه فاکتورهای انعقادی در داروخانه ها و هزینه های جانبی درمان از عمده ترین مسائل پیشرو برای بیماران هموفیلی می باشد.


ابراهیم خلیل بایرامی رییس شبکه بهداشت و درمان سراب نیز در این نشست گفت: درمانگاه مرکز بهداشتی و درمانی شماره ۱ سراب آمادگی کامل دارد تا خدمات بهینه و رایگان برای ۱۵ بیمار هموفیلی شهرستان سراب در زمینه دندانپزشکی ارایه کند.


وی افزود: بیماران هموفیلی از این پس می توانند فاکتورهای خود را از داروخانه بیمارستان سراب تهیه کنند.


بایرامی در عین حال تاکید کرد: کلیه تزریق ها باید در بیمارستان انجام گیرد و بیماران در حد نیاز ضروری می توانند فاکتور های انعقادی در خانه ذخیره کنند.


دبیر کارگروه سلامت سراب افزود: بانک خون بیمارستان سراب نیز به صورت تمام وقت برای تهیه فرآورده های مورد نیاز بیماران آمادگی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید