فرماندار خلخال از تصمیمات کارگروه اشتغال استان انتقاد کرد

فرماندار شهرستان خلخال از تصمیمات جزیره‌ای کارگروه اشتغال استان در خصوص توجه نکردن به تصمیمات دستگاه‌های شهرستانی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، هوشنگ محمدی فرماندار خلخال عصر امروز در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خلخال ضمن انتقاد شدید از تصمیمات جزیره‌ای کارگروه اشتغال استان در خصوص توجه نکردن به تصمیمات دستگاه‌های شهرستانی گفت: فرمانداری که حق دخالت در تصمیم‌گیری برای مشاغل خانگی شهرستان خود را ندارد در نظارت آن نیز دخل و تصرف نخواهد داشت.

وی خواستار استفاده از نظر دستگاه‌های اجرایی شهرستانی و تصمیمات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان شد و افزود: نظر مسئولین و دستگاه‌های اجرایی شهرستان و دستگاه‌های معرفی‌کننده طرح باید در مورد طرح‌های مصوب در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لحاظ شود.

هوشنگ محمدی در ادامه ضمن اعلام مهلت ضرب‌العجل یک هفته‌ای برای ۳۳۲ طرح تصویبی باقی مانده خواستار تسریع در تعیین شعبه بانکی و تعیین تکلیف آن شد.

فرماندار خلخال افزود: در سال گذشته اعتبار و سهم ابلاغی مشاغل خانگی شهرستان خلخال ۳۳ میلیارد و ۹۹۴ میلیون ریال بوده که در قالب ۹۶۸ طرح به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۷۰۹ میلیون ریال پرداخت شده که مانده اعتبار سهم مشاغل خانگی سال گذشته ۱۵ میلیارد و ۸۰۷ میلیون ریال است.

وی اعتبار سال ۹۱ شهرستان خلخال در حوزه مشاغل خانگی را ۳۷ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال اعلام نمود و افزود: ما انتظار داریم که دستگاه‌های اجرایی نسبت به جذب سریع و راه‌اندازی کار مردم جدیت ویژه به خرج دهند.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با اینکه هشت ماه از سال گذشته اما انتظار داریم همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی به نحوی باشد که این مبلغ تا پایان سال جذب شود.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌‌گذاری شهرستان خلخال از سیستم بانکی و صندوق مهر امام رضا (ع) خواست تا رسیدگی و پرداخت پرونده‌های مشاغل خانگی را در اولویت کاری قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هوشنگ محمدی فرماندار خلخال در این جلسه از بانک عامل کشاورزی و صادرات به لحاظ پرداخت سریع و راه‌اندازی کار مردم در بخش مشاغل خانگی سال ۹۰ تقدیر کرد.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید