فرصت‌سوزی در بحث اقتصاد ظلم به منطقه است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت‌سوزی در بحث اقتصاد و از دست دادن زمینه‌های توسعه اردبیل ظلم به منطقه است.

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در سال‌های اخیر فرصت‌های بسیاری در خصوص تولید از دست رفته، غافل از این‌که اردبیل از توانمندی و ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و دولت باید با ایمان داشتن به توانایی‌های بخش خصوصی و تعامل در کاستن از مشکلات عدیده این بخش اهتمام ویژه داشته باشد.

وی با بیان این‌که ما باید جهادگران عرصه صنعت و تولید را در استان اردبیل قدر دانسته و از آنها حمایت کنیم، افزود: تولید کنندگان نقش مهم و اساسی در اشتغال منطقه، خودکفایی و پیشرفت استان دارند بنابراین در مجلس شورای اسلامی نیز برای رفع مشکلات و نارسایی‌هایی که از رونق و پویایی اقتصاد کشور کاسته است، تلاش خواهیم کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در سالی که مزین به تولید، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است باید از حقوق و مطالبات تلاشگران و جهادگران عرصه صنعت و تولید دفاعی شجاعانه داشته باشیم.

وی واردات بی‌رویه را ضربه‌ای بزرگ بر تولیدات کشور دانست و گفت: با تصویب قوانین لازم ضمن حمایت از تولیدات داخلی باید همه روزنه‌های سوء استفاده‌‌های اقتصادی را نیز بست.

پیرمؤذن با یادآوری سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به اردبیل عنوان کرد: برای بی‌تأثیر کردن تحریم‌ها، افزایش اشتغال و رونق اقتصادی کشور ضروری است و مجلس، دولت و بخش خصوصی باید همدل و در کنار هم با برنامه‌ریزی‌های علمی و اصولی تلاشی مضاعف داشته باشند.

وی نقش اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران و استان را در توسعه اقتصادی بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: اتاق بازرگانی در سطح کشور با لحاظ کردن منافع عمومی در بعد اقتصادی علاوه بر تأثیرگذاری بر اقتصاد، منشأ برکات بسیاری برای کشور بوده است.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی فرصتی مغتنم برای افزایش و تقویت تولیدات داخلی در راستای توسعه کشور است.

پیرموذن عنوان کرد: در سال‌جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام‌گذاری شده در سنگر مجلس همه نمایندگان استان برای تحقق نظر رهبر انقلاب تمام توان خود را به کار می‌گیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید