فرار مسوولان پیست دیزین از پاسخگویی!

هیچ یک از مسوولان پیست‌ اسکی دیزین و همچنین پیمانکار این پیست پاسخگوی حادثه روز پنجشنبه و به کما رفتن یک اسکی باز نیست!

به گزارش ایسنا، حادثه‌ای در مهم‌ترین پیست اسکی ایران رخ می‌دهد، یک اسکی باز به کما می‌رود و هیچ کس پاسخگو نیست. داستان تکراری فرار از پاسخگویی و پاس کاری میان دیگر مسوولان حوادث.

پنجشنبه گذشته نوید شاهسوندی، اسکی باز ۲۸ ساله‌ای که در بخش اسکی نمایشی فعالیت می‌کند، به دلیل نبود ایمنی کافی و برخورد با پایه کابین در پیست دیزین از ناحیه دست، لگن، پا و سر دچار شکستگی شد و خونریزی مغزی کرد.

با وجود رخ دادن این اتفاق دلخراش و علیرغم پیگیری فراوان خبرنگار ایسنا، مسوولین پیست اسکی دیزین و پیمانکار این پیست حاضر به پاسخگویی نیستند.

این پیست تا چند روز دیگر میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیاست. اسکی بازان حداقل ۱۵ کشور آسیایی به ایران سفر می‌کنند تا در بزرگترین رویداد آسیایی جوانان در پیست اسکی دیزین ایران شرکت کنند، اما با کمال تعجب این پیست نه پزشک معالج دارد و نه امکانات درمانی مناسب. معلوم نیست درآمد پیست‌های اسکی که از هر نفر مبلغ ورودیه‌ای گزاف می‌گیرند صرف چه کاری می‌شود؟!

همین چند هفته پیش بود که حجم بالای علاقه‌مندان در پیست اسکی دیزین سبب شده بود تا ترافیکی شدید در راه این پیست ایجاد شود و اما وقتی صحبت‌ از امکانات می‌شود نه خبری از ایمنی است،‌ نه مرکز درمانی مناسب است و نه خبری از پزشک و دیگر امکانات پزشکی و امدادی.

امیر شهاب حجازی همراه نوید شاهسوندی اسکی باز مصدوم در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرده بود: عوامل پیست دیزین به علت عدم امکانات کافی و نبود پزشک ابتدا اجازه ندادند که هلی کوپتر در پیست فرود آید ولی خوشبختانه یک پزشک در پیست مشغول اسکی بود که پس از این سانحه به کمک نوید شاهسوندی آمد و قلب وی را که از کار ایستاده بود، احیا کرد.

در حالی یکی از ورزشکاران بر روی تخت بیمارستان افتاده و شرایط خوبی ندارد، مسوولان پیست که باید پاسخ‌گو باشند خم به ابرو نمی‌آورند و هیچ کس در این میان مسولیت اتفاق رخ داده را بر عهده نمی‌گیرد.

با این که همواره از ایمن بودن پیست‌ها گفته می‌شود، اما اتفاقات رخ داده در پیست‌ها خبر از چیز دیگری دارد. جالب آن که سایت اصلی پیست دیزین هم حتی یک خبر کوتاه از این حادثه بر روی خروجی خود درج نکرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید