کنسرت غزال عنایت خواننده زن افغان در استانبول

غزال عنایت
اینستاگرام غزال عنایت

غزال عنایت خواننده و ترانه سرای افغانستان در مرکز فرهنگی شهرداری منطقه بیلیک دوز استانبول به روی صحنه رف.

غزال عنایت متولد ۷ دسامبر ۱۹۸۹، کابل افغانستان خواننده و ترانه‌سرای اهل افغانستان است که در خارج از افغانستان در شهر تورنتو در کشور کانادا زندگی می‌کند.

غزال عنایت در سال ۱٩٨٠ در شهر کابل افغانستان به دنیا آمد. پدر و مادر او در اصل پشتون هستند و در کودکی در پی حمله طالبان به افغانستان، به پاکستان مهاجرت کردند. او از ۱۷ سالگی خوانندگی را به صورت رسمی آغاز کرد. در سال ۲۰۰۸، کار خود را به عنوان یک خواننده در افغانستان آغاز کرد اما به دلیل شرایط بحرانی و نامساعد برای خوانندگان زن در افغانستان، او هویت خود را به عنوان یک خواننده پنهان کرد. تا سال ۲۰۱۱، زمانی که به کانادا مهاجرت کرد، چهره و هویت خود را به عنوان یک خواننده حتا به خانواده اش نشان نمی داد. غزال تاکنون آهنگ‌های زیادی به زبان‌های فارسی‌دری و پَشتو اجرا کرده‌است.

آهنگ «دوست بدت می‌دارم» از مشهورترین و پر شنوده‌ترین آهنگ‌های او می‌باشد.

غزال کنسرت‌های زیادی در کانادا، شهرهای اروپا، آمریکا و تاجیکستان اجرا کرده‌است و از مشهورترین کنسرت‌های وی می‌توان به کنسرت مشترک غزل و صدرالدین نجم الدین، مطرح‌ترین خواننده تاجیکستانی در دوشنبه تاجیکستان نام برد.

کنسرت غزال عنایت خواننده زن افغان در استانبول

به گزارش ملکانه به نقل از خبرگزاری دولتی ترکیه، غزال عنایت از هنرمندان معروف و جوان افغانستان که تاکنون آلبوم‌های زیادی را منتشر کرده و بسیاری از آنها مورد استقبال کارشناسان و اهالی موسیقی این کشور قرار گرفته است، اولین کنسرت خود در ترکیه را در مرکز فرهنگی آتاترک «منطقه بیلیک دوز شهر استانبول» برگزار کرد.

او تاکنون غیر از اجرای برنامه های متعدد در افغانستان در کشورهای مختلف اروپایی به اجرای کنسرت پرداخته است.

این نوازنده موسیقی پاپ افغانستان به مدت حدود دو ساعت ترانه های آلبوم جدید و همچنین مجموعه‌ای از ترانه‌های قدیمی اش را اجرا کرد.

غزال در پایان پس از اینکه آهنگی شاد از آلبوم خاطره انگیز شانس را برای هواداران اجرا کرد.خطاب به هوادارانش در سالن گفت: «خیلی ممنونم از همه شما که امشب اینجا حضور یافته اید. من عاشق استانبول هستم. از حضور در این شهر خیلی خرسندم».

در همین راستا، این خواننده برای دقایقی صحنه را ترک کرد که در این زمان، جاوید حبیبی و فرید چکاوک از هنرمندان جوان افغان به اجرای موسیقی سنتی افغانستان پرداختند و انرژی مخاطبان حاضر در سالن را با اجرای آثاری شاد به اوج خود رساندند.

محمد ناصر از شرکت کنندگان در کنسرت این هنرمند جوان به خبرنگار آناتولی گفت: «واقعا یک کنسرت خیلی عالی بود. بسیاری از شهروندان افغان مقیم استانبول زیر یک سقف جمع شده بودند. شب شاد برای مان بود. از کشورمان دور زندگی میکنیم و این نوع رویدادها تاثیر مثبتی به روحیه مان دارد».

غلام محی الدین یک شهروند دگیر افغان یز که در این کنسرت شرکت کرده بود گفت: شب شاد افغانها در استانبول رقم خورد. با وجود تمامی دردها و رنج ها و شنیدن اخبار خشونت از افغانستان، برگزاری چنین کنسرت‌ها ذره ای از کدورتها و رنج ها را کاهش خواهد داد.

غزال عنایت
غزال عنایت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید