غایبان سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر

0
118

غایبان سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر
[ad_1]

با اعلام ویدیو‌های راه یافته به سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر، برخی از ویدیو‌هایی که بسیاری از علاقمندان به سینما، احتمال حضور آنها را در جشنواره امسال را می‌دادند، نتوانستند به این رویداد سینمایی راه یابند. از مهم‌ترین غایبان این دوره جشنواره می‌توان به ویدیو «سراسر شب» به کارگردانی فرزاد موتمن و ویدیو‌های «جن زیبا»، «شاه کش» و «واسطه» اشاره کرد.

جن زیبا

پس از قطعی شدن حضور نورگل یشلیچای بازیگر ویدیو‌های ترکیه‌ای در «جن زیبا» به کارگردانی بایرام فضلی و تهیه کنندگی مهرداد فرید، از دومین ساخته سینمایی بایرام فضلی به عنوان ویدیوی یاد شد که شانس بالایی برای حضور در جشنواره ویدیو فجر خواهد داشت. اما با اعلام نام‌ ویدیو‌های راه یافته به سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر، مشخص شد که «جن زیبا» پس از حواشی بسیاری برای آن به وجود آمد، نتوانست نظر هیات انتخاب را به خود جلب کند.

سراسر شب

پس از سی و پنجمین جشنواره ویدیو فجر که ویدیو «خفه‌گی» به نمایش درآمد، بازی متفاوت الناز شاکردوست نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد. اما این بازیگر امسال نیز با حضور در ویدیو «سراسر شب» فرزاد موتمن می‌خواست با نقش متفاوت دیگری برای دومین سال پیاپی در جشنواره ویدیو فجر حضور یابد اما نامی از «سراسر شب» فرزاد موتمن در میان ویدیو‌های منتخب نیست. «موتمن» در جشنواه‌های سی‌وسوم و سی‌وچهارم با ویدیو‌های «خداحافظی طولانی» و «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» به این رویداد سینمایی آمد و قصد داشت امسال پس از یکسال غیبت با «سراسر شب» به جشنواره امسال بیاد که در نهایت این اتفاق رخ نداد.

درخونگاه

دیگر ویدیو جا مانده از جشنواره امسال، «درخونگاه» سیاوش اسعدی است در اواسط ویدیوبرداری این ویدیو، حادثه‌ای برای امین حیایی رخ داد و باعث شکستگی پای او شد. امین حیایی بعد از چند روز استراحت اعلام کرد که می‌خواهد با پای شکسته در این ویدیو جلوی دوربین برود تا «درخونگاه» به جشنواره امسال برسد. اما با وجود این‌که جدیدترین ساخته سیاوش اسعدی به دبیرخانه جشنواره فجر امسال رسید، این ویدیو نتوانست فرصت حضور در سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر را بدست آورد.

رضا

«رضا» اولین ساخته سینمایی علیرضا معتمدی، با بازی سحر دولتشاهی، ستاره پسیانی، رضا داوودنژاد و علیرضا معتمدی، ویدیوبرداری آن اردیبشهت ماه امسال به پایان رسید. علیرضا معتمدی که پیش‌تر نگارش ویدیونامه‌هایی همچون «متل قو»، «آقای هفت رنگ»، «صحنه جرم، ورود ممنوع» را در کارنامه داشت،‌ «رضا» را به تهیه کنندگی کیومرث پوراحمد در شهر اصفهان جلوی دوربین برد. اما با وجود این‌که مراحل فنی این ویدیو از ماه‌ها پیش به پایان رسیده بود و تقاضای حضور در جشنواره امسال را داشت، اما شنیده می‌شود این ویدیو برای هیات انتخاب به نمایش درنیامده است.

شاه کش

ویدیو سینمایی «شاه کش» دومین ساخته سینمایی وحید امیرخانی با بازی مهناز افشار، هادی حجازی‌فر و فرید سجادی حسینی نخستین تجریه تهیه کنندگیعباس نادران فرزند الیاس نادران نماینده سابق مجلس است. او پیش از این سابقه هیچگونه سرمایه گذاری و تهیه کنندگی در ویدیو‌های سینمایی نداشت و دریافت مجوز تهیه کنندگی او، واکنش بسیاری از رسانه‌ها را برانگیخت. این ویدیو هم در نهایت از حضور در جشنواره فجر بازماند.

واسطه

بسیاری از مخاطبان جدی سینما، آرش لاهوتی را به عنوان کارگردان ویدیو‌های مستند می‌شناسند. این کارگردان با مستند «راننده و روباه» توانست مورد توجه قرار گیرد. او پیش از این هم چندین ویدیو کوتاه را جلوی دوربین برده بود. لاهوتی به تازگی ویدیوبرداری اولین ویدیو سینمایی خود را با نام «واسطه» آغاز کرد. در این ویدیو سینمایی هدیه تهرانی و علی مصفا با یکدیگر همبازی شده‌اند، اما به نظر می‌رسد نسخه کامل این ویدیو بازبینی نشده است.

از دیگر ویدیو‌هایی که از جشنواره امسال باز ماندند می توان به «آستیگمات»، «گرگ بازی»، «درساژ» و «هت‌تریک» اشاره کرد.


منبع: آی‌سینما

[ad_2]

دانلود ویدیو ایرانی
غایبان سی و ششمین جشنواره ویدیو فجر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید