عملیاتی شدن دستاوردهای علمی و پژوهشی، ارزش افزوده فراوان ایجاد می کند


به گزارش خبرنگار مهر، محسن خادم عرب باغی شنبه با اعلام این خبر افزود:  نمایشگاه دستاوردهای علمی، پژوهشی و اختراعات منطقه آزاد ارس از ۲۵ الی ۲۸ آذرماه سالجاری در محل سالن آمفی تئاتر آذران در جلفا و با حضور مراکز آموزش عالی مستقر در این منطقه و بنیاد نخبگان در ۱۰ غرفه برگزار می شود.


وی در خصوص محتوای این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای پژوهشی و اختراعات پنج پردیس دانشگاهی و موسسات آموزش عالی منطقه آزاد ارس و بنیاد نخبگان و مراکز پژوهشی این منطقه به نمایش عموم گذاشته می شود و تجاری سازی ایده های علمی و ترغیب پژوهشگران به نوآوری و ایجاد پل ارتباطی بین سرمایه گذاران، پژوهشگران و مخترعین یکی از اهداف مهم این نمایشگاه است.


عرب باغی با اشاره به برنامه های جنبی چهارمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی منطقه آزاد ارس تصریح کرد: برگزاری پانل های تخصصی سرمایه گذاری و پیوند دانشگاه و صنعت و کارگاه های آموزشی از برنامه های جنبی این نمایشگاه خواهد بود.


وی با بیان اینکه تجاری سازی اختراعات امری مهم و نیازمند توجه بیشتر است اظهار داشت: توجه به توانمندی های جوانان و نخبگان دانشگاهی و حمایت از ایده های نو برای تجاری سازی گام بلندی در راستای ارتقاء جایگاه علم و صنعت می باشد.


عرب باغی افزود: در بسیاری از نمایشگاه های دستاوردهای علمی و پژوهشی شاهد ارائه طرح های نو توسط جوانان دانشگاهی هستیم که در صورت اجرا قابلیت ایجاد ارزش افزوده فراوان برای کشور خواهد داشت.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس سرمایه گذاری در طرح های ارائه شده را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مسائل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد جذب سرمایه گذاران برای عملیاتی کردن طرح های علمی و پژوهشی است.


وی از آمادگی منطقه آزاد ارس برای همکاری با سرمایه گذاران جهت تجاری سازی طرح های نو در قالب استراتژی های برتر این منطقه آزاد خبر داد و افزود: هدف ما از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی صرفا آشنایی با نوآوری های فکری نخبگان ارس نیست بلکه زمینه ای برای آشنایی و جذب سرمایه گذاران است.


وی از سرمایه گذاران دعوت کرد تا ضمن حضور در نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی ارس نسبت به عملیاتی نمودن طرح های ارائه شده نیز توجه بیشتری داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید