عقب‌نشینی نتانیاهو مقابل روحانی

در پی انتشار متن تحریف شده سخنان روحانی در راهپیمایی روز قدس که بازتاب گسترده ای در میان مطبوعات جهان داشت، از اواخر وقت روز گذشته، انتشار متن اصلی سخنان وی و اصلاح اخبار قبلی در دستور کار این مطبوعات و رسانه قرار گرفته است.

این سایت از جمله این مطبوعات است که می نویسد بر اساس گزارش تلویزیون دولتی ایران، سخنان روحانی درباره رژیم اسرائیل، از طرف بخش هایی از رسانه های خود ایران، تحریف شده است.

بلومبرگ اشاره می کند که در ویدئویی که از سخنان روحانی منتشر شده، وی حرفی از ضرورت نابودی رژیم اسرائیل به میان نمی آورد و صرفاً اشغال سرزمین های فلسطینی از سوی این رژیم را «زخمی کهنه» بر پیکر جهان اسلام می خواند.

با انتشار این ویدئو، تقریباً تمامی مطبوعاتی که متن قبلی منتسب به روحانی را منتشر کرده بودند، اصلاحیه هایی را درباره خبرهای خود منتشر کردند.

نتانیاهو اظهارات خود علیه روحانی را پس گرفت

اما جالب تر از همه، واکنشی است که رژیم اسرائیل پس از مشخص شدن تحریف شده بودن سخنان روحانی از خود نشان داده است. به نوشته «تایمز اسرائیل»، پس از انتشار متن اصلی سخنان روحانی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، از حملات پیشین خود علیه روحانی عقب نشینی کرده است.

دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل، متن اظهارات وی علیه روحانی را از پروفایل رسمی اش در سایت «توئیتر» حذف کرده و به شبکه خبری «بی بی سی» نیز اعلام کرده که واکنش نتانیاهو، به گزارش اولیه ای بوده که با ترجمه ای غلط در اختیار وی قرار گرفته است.

نتانیاهو پیشتر گفته بود سخنان روحانی، پیش از آنکه انتظار می رفت سبب آشکار شدن چهره واقعی وی شد و غربی ها باید از «توهم» درباره وی خارج شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید