عضو کانون پرورش فکری خلخال برگزیده مسابقه بین المللی هیکاری ژاپن شد

فاطمه صبوری  عضو  ۱۳ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ادربیل از شهرستان خلخال موفق به دریافت دیپلم از مسابقه بین المللی هیکاری ژاپن شد.

به گزارش اردبیل نیوز، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل، این عضو ۱۳ ساله کانون خلخال موفق شد در مسابقه نقاشی هیکاری ژاپن دیپلم افتخار را کسب کند.

فاطمه صبوری  عضو  ۱۳ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ادربیل از شهرستان خلخال موفق به دریافت دیپلم از مسابقه بین المللی هیکاری ژاپن شد.

مسابقه هیکاری ژاپن که همه ساله برگزار می‌شود در سال ۲۰۱۲ موضوع خود را به “کشاورزی، زمین زراعی، طبیعت، محیط زیست، مردم و خانواده” اختصاص داده بود که در این میان لوح تقدیر و نشان طلایی به مبینا رحمانی دختر ۱۰ ساله تاکستانی از استان قزوین بود.

۳ برگزیده دیگر این مسابقه از استان اصفهان به نام‌های سوسن طاهری ۱۴ساله از گزبرخوار، سارا مزروعی ۱۰ساله از کهریزسنگ و عسل صدر عاملی ۹ ساله از اصفهان نیز علاوه بر لوح تقدیر به ترتیب یک نشان نقره‌ای و دو نشان برنزی را به خود اختصاص دادند و دیگر نشان برنزی مسابقه به همراه لوح تقدیر نیز به فاطمه جاوید ۱۱ساله از شهر داراب فارس اهدا شد. حسنا عزیزی ۶ساله از شهر سنندج استان کردستان نیز دیپلم افتخار مسابقه بین المللی را به دست آورده است.

۲۸ هزار اثر نقاشی از ۷۵ کشور جهان به دبیرخانه مسابقه هیکاری در ژاپن ارسال شده بود که ۱۰۷۰ اثر آن به اعضای مراکز کانون سراسر کشور اختصاص داشت.

نقاشی‌های این کودکان و نوجوانان برگزیده ایرانی علاوه بر جذابیت‌های تصویری و تنوع رنگ‌ها بر ویژگی‌های بومی و محلی و اقلیم‌های ایران تمرکز داشته است و چند اثر برتر این هنرمندان کشتزارهای ایرانی و حضور کشاورزان را در جالیز‌ها و مزرعه‌ها و باغ‌ها به تصویر کشیده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید