خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها عدم رعایت بهداشت از سوی نانوایان اردبیل/ بازرسی‌ها گرهی باز نمی‌کند

عدم رعایت بهداشت از سوی نانوایان اردبیل/ بازرسی‌ها گرهی باز نمی‌کند

IMG10555991

با وجود تاکید مسئولان حوزه سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل مبنی‌بر کنترل کامل بهداشتی نانوایان، بررسی اماکن پخت نان در اردبیل نشان می‌دهد نانوایان حتی اصول اولیه بهداشتی را در پخت نان رعایت نمی‌کنند.

دغدغه بهداشت نانوایی‌ها نزدیک به دو سال است که در جلسات مختلف به ویژه کارگروه سلامت و امنیت غذای استان طرح شده و در نهایت تنها با ارائه آمارهای مختصر از بازرسی نانوایان از لیست دستورالعمل جلسات خارج می‌شود.

به طوری که این مهم مجددا به عنوان یکی از ذغذغه های مهم کارشناسان بهداشت در جلسه بعد مطرح می‌شود و نهایتا با تاکید مبنی‌بر همکاری دستگاه‌ها برای کنترل بهداشتی نانوایان خاتمه می یابد.

این مهم موجب شده است در عمل بازرسی های کارشناسان بهداشت نتواند نانوایان را ملزم به رعایت بهداشت کند و بسیاری از نانوایان حتی بدون برخورداری از کارت بهداشت به سادگی اقدام به پخت نان می کنند.

۴۱ درصد نانوایی‌های اردبیل کارت بهداشت ندارند

طی بازرسی های به عمل آمده مشخص شده است که ۴۱ درصد از نانوایی‌های استان اردبیل فاقد کارت بهداشت هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در آخرین بازرسی‌های طرح ارتقای وضعیت بهداشتی نانوایان استان که از آذرماه سال ۹۰ آغاز شده، تاکنون ۹۳۶ نانوایی مورد بررسی قرار گرفته است.

فرهاد پورفرضی ادامه داد: از هر کدام از نانوایی‌های سطح استان به طور میانگین سه بار بازدید شده و تمامی ۹۳۶ مورد به دلیل مشکلات بهداشتی اخطار دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۰۰ مورد معرفی به مراجع قضایی و ۲۶ مورد تعطیل شده است، افزود: استفاده از روپوش مناسب در ۶۷ درصد، استفاده از کلاه در ۱۷ درصد، وجود آب بهداشتی در ۱۰۰ درصد و دفع صحیح فاضلاب در ۸۶ درصد نانوایی ها رویت شده است.

اخذ گواهی دوره آموزش بهداشت توسط ۳۲ درصد نانوایی‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: علاوه بر این مشاهده شد که تنها ۳۲ درصد نانوایی‌ها گواهی دوره های آموزشی بهداشت را دارند.

وی با بیان اینکه نان قوت اصلی شهروندان و مهمترین گروه غذایی است، تاکید کرد: سلامت و بهداشت مردم در گرو سلامت نان است و الزام به دریافت پروانه کسب، استانداردسازی محل نانوایی و عدم صدور پروانه کسب به مساحت‌های پایین نانوایی‌ها می‌تواند در کنترل مشکلات فعلی تاثیر گذار باشد.

اما مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی منطقه اردبیل آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی را در این خصوص قابل استناد ندانسته و تاکید دارد که درصدهای استخراج‌شده از وضعیت بهداشت نیز مورد ایراد است.

 آمار ۴۱ درصدی پروانه کسب نانوایی‌ها صحت ندارد

عباس کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت دو هزار و ۲۰۰ نانوایی در سطح استان ادامه داد: در صورتی که علوم پزشکی و دستگاه‌های نظارتی نسبت به بهداشت و سلامت نان نظر و عقیده‌ای دارند، باید به شرکت غله انعکاس داده و برای اجرای برنامه‌های خود با این دستگاه اجرایی همسویی داشته باشند.

وی که پیش از این به اجرای طرح گسترده آموزش نانوایان تاکید کرده بود، افزود: تاکنون نزدیک به ۶۵۰ نانوا در استان اردبیل از آموزش‌های حرفه‌ای پخت نان بهره مند شده اند.

اما به نظر می‌رسد که با توجه به آمارها حتی این آموزش‌ها نیز به رعایت بهداشت از سوی نانوایان منتج نشده و در عمل تاثیری در رعایت بهداشت محیط از سوی این گروه نداشته است.

بیماری پوستی نانوایان و توجیه پزشکی

اما دغدغه رعایت بهداشت نانوایان محدود به استفاده از لباس و ابزارهای بهداشتی نیست، به طوری که وجود بیماری پوستی در بین نانوایان اردبیلی موجب شده است شهروندان نسبت به توان بازرسی های بهداشتی دچار تردید شوند.

پزشک متخصص پوست استان اردبیل در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با بیان اینکه بیماری پوستی نانوایان به دلیل عدم رعایت بهداشت نیست، تاکید کرد: این بیماری به دلیل تماس مداوم آرد و آب با پوست دست انسان ایجاد می‌شود.

مجید رستمی با بیان اینکه این بیماری مسری نبوده و می توان با مراقبتهای ویژه آن را درمان کرد، یادآور شد: بیماری ذکر شده دلیلی بر عدم رعایت بهداشت محسوب نشده و صرفا به دلیل تماس مداوم پوست دست با آرد گندم ایجاد می‌شود.

گفتنی است در این جلسه مدیر کل جهاد کشاورزی استان اردبیل با گلایه از بی‌توجهی کارشناسان بهداشت نسبت به بهداشت فردی نانوایان خواستار رسیدگی به این مهم شد.

عادل عبدایمانی عضو کارگروه سلامت و امنیت غذای استان یادآور شد: با مراجعه به نانوایی متوجه بیماری پوستی هر دو دست نانوا شده است.

مشکلات موردی را انعکاس دهید

در عین حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پاسخ به این موضوع از اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذای استان خواست مشکلات موردی را با تماس تلفنی به اطلاع دستگاه اجرایی وی برسانند.

وی افزود: اگر مواردی از این دست از سوی شهروندان نیز منعکس شود، کارشناسان بهداشت در اولین زمان ممکن مداخله خواهند کرد.

کنترل هایی که اهرم اجرایی ندارد

یکی از شهروندان اردبیلی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: مشکل پخت بهداشتی نان در بیشتر نانوایی‌ها دیده می‌شود و نانوایان توجهی به رعایت بهداشت ندارند.

عزیز خدابخش با اشاره به عدم رعایت بهداشت توسط یکی از نانوایی‌های محلی و هشدار بازرسان بهداشتی، گفت: این نانوایی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و ساکنان این منطقه مجبور به خرید نان از این نانوا هستند.

وی تاکید کرد: در صورتی که برخورد قاطع‌تری با نانوایان متخلف صورت بگیرد و آموزش لازم به شاغلان این حرفه ارائه شود، بهداشت پخت نان تغییرات قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

نانوایان استان اردبیل با جمعیت دو هزار و ۲۰۰ نفری خود ۱۶ درصد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان را شامل می شوند و بیش از سایر صنوف عرضه مواد غذایی در ارتباط روزانه با شهروندان فعالیت می‌کنند.

……………………….

گزارش: ونوس بهنود-خبرگزاری مهر

بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید