عادل عزت: رای بازی در کشور بی طرف حداکثر تا دوشنبه اعلام می‌شود


رئیس فدراسیون فوتبال عربستان با بیان اینکه قطر AFC را تحت فشار گذاشته است، گفت: در صورتی که حکم بازی در کشور بی طرف لغو شود، فرجام خواهی می‌کنیم.

به نقل از مهر، در حالی که «ترکی آل شیخ» رئیس هیات ورزش عربستان شب گذشته اعلام کرده بود این کشور مشکلی برای بازی در قطر ندارد، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان موضع متفاوتی را در پیش گرفت.

«عادل عزت» رئیس فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد که قطر، کنفدراسیون فوتبال آسیا را تحت فشار قرار داده است تا حکم بازی در کشور بی طرف لغو شود.

عزت در اینباره گفت: با وجود اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا هیئتی را از سوی خود به کشورهای قطر، عربستان و امارات اعزام کرده تا ایده برگزاری بازی ها میان تیم های این سه کشور در زمین های بی طرف را بررسی کند، مقامات دوحه کنفدراسیون را برای لغو اجرای این ایده تحت فشار قرار داده اند.

وی افزود: ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته ایم تا در خصوص این مسئله عقل و تدبیر را ملاک قرار داده و برای حفظ امنیت فوتبال و هواداران آن و دور نگاه داشتن آنها از سیاست، به برگزاری بازیها در زمین های بی طرف رأی دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد: ایده برگزاری بازی ها در زمین های بی طرف توسط  اعضای شرکت بریتانیایی مستقل که به قطر، امارات و عربستان سفر کرده بودند هم تأیید شده. این شرکت توصیه کرده که بازی های قطر با تیم های عربستانی و اماراتی در زمین های بی طرف برگزار شود. به همین دلیل قطری ها هم اکنون «به در و دیوار می کوبند» تا ضمن متهم ساختن دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا مانع از اجرایی شدن توصیه شرکت بریتانیایی مستقل، شوند.

قرار است نمایندگان ۲۰ کشور آسیایی به استثنای قطر، عربستان، امارات و بحرین تا روز دوشنبه رای خود را درباره بازی در کشور بی طرف ارائه دهند؛ با این حال، عزت تأکید کرده که در صورت مخالفت کنفدراسیون فوتبال با برگزاری بازی ها در زمین های بی طرف، کشور عربستان فرجام خواهی می کند!

به نقل از مهر، این در حالی است که به نظر می رسد بحث بازی تیم های ایرانی و عربستانی در کشور خودشان منتفی است و دغدغه اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی نمایندگان عربستان و امارات با قطر است.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید