ظرفیت فاضلاب نیر برای ۱۱ هزار نفر پیش‌بینی شده است

مدیرعامل آبفای استان اردبیل گفت: ظرفیت طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان نیر برای جمعیت ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل، عبدالحسین حسن‌زاده در بازدید استاندار اردبیل از مراحل عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نیر اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح فاضلاب نیر از ابتدای سال جاری آغاز شده است.

وی افزود: ظرفیت تصفیه‌خانه ۶ هزار و ۱۶۸  متر مکعب در روز پیش‌بینی شده است.

این مسئول بیان داشت: در حال حاضر در تصفیه‌خانه فاضلاب  نیر در بخش سازه پی کنی حوضچه انوکسیک و هوا دهی، حوضچه‌های زلال‌ساز و بستر لجن خشک کن، پی‌کنی و اجرای فونداسیون ساختمان اداری و پست پاساژ برق، اجرای فیلتر شنی و بتن مگر کف حوضچه انوکسیک و هوادهی ، آرماتور‌ بندی پارت اول فونداسیون حوضچه انوکسیک و هوادهی، اجرای ستون‌ها و قالب‌بندی تیرهای ساختمان اداری اجرا و در بخش الکترومکانیکال نزدیک به ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال خرید تجهیزات انجام شده است.

مدیرعامل آبفای استان اردبیل یادآور شد:  ظرفیت طرح برای جمعیت  ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر پیش‌بینی شده به طوری که کل شبکه تقریباً  ۲۷ کیلومتر با سایزهای ۲۰۰ تا ۳۱۵ میلیمتری می‌باشد و با پیشرفت فیزیکی ۵۰  درصد در حال اجرا   است .

وی اظهار داشت: اعتبار هزینه شده تا کنون برای طرح فاضلاب (شبکه و تصفیه‌خانه) حدوداً ۱۷ میلیارد ۶۹۱ میلیون ریال بوده که برای تکمیل طرح ۱۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

حسن‌زاده تصریح کرد: عدم تخصیص به موقع اعتبار و نا‌پایداری قیمت مصالح عملیات اجرایی پروژه را با مشکل مواجه کرده است.

در پایان بازدید اکبر نیکزاد استاندار اردبیل ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده تسریع در تکمیل پروژه را خواستار شد.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید