طلافروش حقه‌باز ۸ میلیارد تومان به جیب زد

مرد طلافروشی که با دریافت پول و طلا از مردم با وعده سود از شهروندان تهرانی هشت میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس کلانتری ۱۰۹ بهارستان در این باره گفت: چندی پیش مردی با حضور در کلانتری و ارائه شکایتی عنوان کرد، با مرد طلافروشی آشنا شدم که ادعا می کرد اگر پول و طلایم را امانت در اختیارش قرار دهم تا او با آن تجارت کند، علاوه بر اصل سرمایه هر ماه مبلغی به عنوان سود به من می پردازد که فریبش را خوردم و پول و طلای خود را به او دادم.

شاکی افزود: مرد طلافروش یک ماه به من سود داد و دیگر از او خبری نشد. حتی مغازه اش را نیز تعطیل کرده بود و همسایه ها نیز از او خبر نداشتند و تاکنون موفق به یافتن وی نشدم.

سرهنگ عطاءالله خالقی افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی تحقیقات پلیس برای دستگیری طلافروش شیاد آغاز شد تا این که ۷۹ نفر دیگر نیز با حضور در این کلانتری و دادسراهای ناحیه ۳ ،۱۰، ۱۲ و ۱۴ شکایت های مشابهی را مبنی بر کلاهبرداری مرد طلافروش مطرح کردند.

وی یادآور شد: در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، متهم فراری با این شیوه هشت میلیارد تومان از مالباختگان کلاهبرداری کرده است. بنابراین پاتوق های احتمالی مرد شیاد زیر نظر گرفته شد تا این که معلوم شد وی با تغییر چهره قصد فرار از شهر را دارد.

خالقی تصریح کرد: با به دست آمدن این اطلاعات محله ای که متهم فراری در رفت و آمد بود، شناسایی و دو روز پیش هنگام خارج شدن از آخرین مخفیگاهش دستگیر شد و با انتقال به کلانتری به کلاهبرداری از مردم اعتراف کرد.

با صدور قرار قانونی برای متهم از سوی دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، تحقیقات تکمیلی ازوی ادامه دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید