طرز تهیه ترشی گوجه سبز

آموزش طرز تهیه خوشمزه ترین ترشی گوجه سبز و اصول تهیه ترشی گوجه سبز

ترشی گوجه سبز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و خاص ایرانی است. گوجه سبز از میوه هایی محسوب می شود که در فصل تابستان طرفداران بسیاری دارد با تهیه این ترشی می توانید در فصل پاییز و زمستان هم از خوردن این میوه خوشمزه لذت ببرید.

با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید برای تست مقدار کمی ترشی گوجه سبز تهیه نمایید. در صورتی که می خواهید ترشی بیشتر یا کمتری تهیه کنید کافیست که مقدار مواد لازم را ضرب یا تقسیم کنید. با دستور طرز تهیه ترشی گوجه سبز در ادامه با همدوره همراه باشید.

 

مواد لازم ترشی گوجه سبز
گوجه سبز ۵۰۰ گرم
ترخون ۲ شاخه
سرکه سفید یه اندازه کافی
نمک یه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

ابتدا گوجه سبزها را تمیز کنید و بشویید سپس با یک دستمال تمیز خشک کنید. باید گوجه سبزها را به صورتی خشک کنید که هیچگونه نَم و رطوبتی نداشته باشند زیرا رطوبت باعث می شود ترشی خیلی زود کپک بزند و از بین برود.

گوجه سبزها را به همراه ترخون داخل ظرفی که برای تهیه ترشی در نظر گرفته اید بریزید. نکته مهم در مورد ترشی گوجه سبز این است که حتما باید از ظرف شیشه ای برای تهیه این ترشی استفاده شود و به هیچ وجه از ظرف پلاستیکی استفاده نکنید.

پس از اینکه گوجه سبزها را داخل شیشه ریختید سرکه را با کمی نمک مخلوط کنید و روی گوجه سبزها بریزید به صورتی که سرکه روی گوجه ها سبزها را بگیرد. ظرف ترشی را به مدت ۲ هفته در جای خشک و خنک قرار دهید تا آماده شود.

 

آموزش طرز تهیه ترشی شور گوجه سبز خوشمزه خانگی

ترشی گوجه سبز یکی از انواع ترشیجات خوشمزه می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید، برای شور انداختن گوجه سبز می توانید میزان نمک بیشتری استفاده کنید.

ما در این مقاله از سایت ملکانه آموزش درست کردن ترشی شور گوجه سبز را برای شما ارائه کرده ایم.

مواد لازم برای تهیه ترشی گوجه سبز

  • گوجه‌ سبز – ۱ کیلوگرم
  • سرکه – نیم لیتر
  • نمک – ۱ قاشق چای خوری
  • نعناع یا ترخون تازه – یک دسته
  • دستور تهیه ترشی گوجه سبز خوشمزه

 

طرز تهیه ترشی شور گوجه سبز

ابتدا گوجه سبز‌ ها را بشویید و دم آن‌ها را بگیرید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. کف ظرف مورد نظر نعناع یا ترخون بریزید و گوجه سبز ها را به آن اضافه کنید.

سرکه و نمک را بجوشانید و پس از خنک شدن روی گوجه‌سبز‌ ها بریزید تا سطح آن‌ها را بپوشاند، سپس مجددا یک لایه نعناع یا ترخون بریزید و درب شیشه را محکم ببندید.

ظرف حاوی ترشی را در جای خنک قرار دهید، پس از گذشت ۲ هفته ترشی گوجه سبز شما آماده است.

 

در این مطلب از ملکانه با دو روش تهیه خوشمزه ترین ترشی گوجه سبز آشنا شدیم، اگر شما هم تجربه ای در این رابطه دارید و فکر می کنید می تواند در تهیه این ترشی خوشمزه به ما کمک کند، خوشحال می شویم با درمیان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید