طرح جامع کاهش آلودگی کلانشهرها به صحن علنی می‌آید

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست وتوسعه‌پایدار مجلس، با اعلام اینکه در نشست فردا فراکسیون محیط‌زیست مجلس، طرح جامع کاهش آلودگی ۸ کلانشهر کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: این فراکسیون بنا دارد برای تقویت آیین‌نامه دولت مبنی بر کاهش آلودگی هوا، طرحی را با همین مضمون به صحن علنی مجلس بیاورد.

کمال‌الدین‌ پیرمؤذن در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری نشست فردا سه شنبه (۵ دی) فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، تصریح کرد: در این نشست مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست گزارشی درباره وضعیت رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه ارائه می‌دهند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه در نشست فردا، طرح جامع کاهش آلودگی ۸ کلانشهر کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: وضعیت هوای تهران و دیگر کلانشهرها سلامت هزاران نفر از مردم کشورمان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه دولت در اسفند ماه سال جاری آیین‌نامه طرح جامع کاهش آلودگی ۸ کلانشهر را تدوین و تصویب کرد، افزود: تبدیل تکنولوژی خودروهای داخلی به تکنولوژی یورو ۴، تبدیل سوخت نیروگاه‌ها از مازوت به گاز و فیلترگذاری سه‌هزار واحد آلاینده در هشت کلانشهر کشور از محورهای این آیین‌نامه به‌شمار می‌آید.

پیرمؤذن با تأکید بر اینکه اجرای طرح‌هایی مانند طرح جامع کاهش آلودگی شهر تهران تنها نیازمند یک مدیر و تولیت خاص است، تصریح کرد: این متولی باید به‌گونه‌ای عمل کند که همه سازمان و دستگاه‌ها پاسخگوی اقدامات خود باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، از ساخت ۶ واحد پالایشگاه تولید کننده بنزین بدون بنزن خبر داد وگفت: به طور حتم ساخت این پالایشگاه‌ها و توزیع بنزین با کیفیت در کاهش آلودگی بسیار تأثیرگذار است.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با یاد‌آوری برنامه‌‌ریزی این فراکسیون برای قانون‌مند کردن کاهش آلودگی در کشور، یاد‌آور شد: شاید برای تقویت آیین‌نامه دولت، فراکسیون محیط‌زیست طرحی را با این مضمون به صحن علنی مجلس بیاورد./

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید