طرح جامع شورابیل تدوین می‌شود

مهدی حسین‌نژاد: مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل گفت: تا چهار ماه آینده طرح جامع شورابیل با هدف توسعه این منطقه تدوین شده و به تصویب می‌رسد.

شاپور محمدی اظهار کرد: منطقه نمونه گردشگری شورابیل در جنوب شرقی این شهر با وسعت ۳۰۰ هکتار واقع شده که وسعت دریاچه آن با انتقال آب شرب به ۱۸۰ هکتار افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه رینگ شورابیل حدود هفت کیلومتر است، افزود: علاوه بر استفاده مسافران و گردشگران و ورزشکاران از این فضا اهالی اردبیل نیز روزانه ورزش صبحگاهی خود را در این منطقه زیبا و منظره شایسته انجام می‌دهند.
مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل ادامه داد: با توجه به ظرفیت گردشگری دریاچه شورابیل در دور اول سفر هیات دولت این فضا به عنوان منطقه نمونه گردشگری تعریف و مصوب شد که از مزایای این منطقه می‌توان جذب سرمایه‌گذاران و تامین بسیاری از زیرساخت‌ها را توسط دولت اعلام کرد.
محمدی ادامه داد: سرمایه‌گذاران با برخورداری از تسهیلات ویژه می‌توانند در این منطقه سرمایه‌گذاری شایسته‌ای را انجام دهند که امیدواریم در این زمینه یک توسعه حقیقی را شاهد باشیم.
وی افزود: در سال‌های اخیر به برکت نظام اسلامی و تلاش مسوولان‌ چندین هکتار فضای سبز در این منطقه به همراه شهربازی و کمپ گردشگری ایجاد شده تا گردشگران و مسافران بتوانند از این فضای تفریحی و سالم و طبیعی استفاده کنند.
مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل به احداث هتل و چندین فضای اقامتی با مشارکت بخش خصوصی اشاره و ابراز کرد: با مدیریت مستقل و جامع شورابیل به عنوان زیرمجموعه شهرداری تلاش شده است تا این منطقه با توجه به استعدادهای ناب در مسیر توسعه حقیقی گام بردارد.
وی ساحل‌بندی، توسعه فضای سبز، تکمیل رینگ شورابیل و جذب سرمایه‌گذاری برای احداث مجموعه‌های تفریحی، توریستی و گردشگری را از اولویت‌های دیگر در توسعه منطقه نمونه گردشگری شورابیل اعلام کرد.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید