طرح جامع شورابیل تا خردادماه نهایی می‌شود

مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل گفت: تا خردادماه قرار است طرح جامع شورابیل تکمیل شده و برای اجرا در اختیار شهرداری و مدیریت شورابیل قرار گیرد.

اردبیل نیوز: شاپور محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای شهر در مورد مجتمع شورابیل اردبیل اظهار داشت:‌ در آستانه عید نوروز و مسافرت‌های این ایام شاهد لکه‌گیری معابر شورابیل به همت مدیریت منطقه دو شهرداری اردبیل بودیم تا شرایط مطلوب گشت و گذار در این منطقه فراهم آید.

وی به نشست با پلیس راهور، برای نصب تابلوهای مورد نیاز از جمله خطر سقوط، حداکثر سرعت و یک‌طرفه کردن رینگ شورابیل اشاره کرد و افزود: با یک‌طرفه کردن شورابیل، هم از شدت ترافیک کاسته شد و هم رفت و آمد و تردد هموطنان با سهولت بیشتری انجام شد.

*اخذ مجوز پیمانکار برای کلیه‌ی وسایل بازی شورابیل

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل تصریح کرد:‌ برای اولین بار برای تمام دستگاه‌های بازی شورابیل مجوز استاندارد را دریافت کردیم تا حوادث ناگوار در این مجموعه رخ ندهد و خانواده‌ها با کمترین دغدغه از وسایل بازی مجتمع شورابیل استفاده کنند.

محمدی بهسازی سرویس‌های بهداشتی، نظافت روزانه و همچنین تمیز نگه داشتن نمازخانه مجتمع شورابیل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: اگر موضوع منطقه نمونه گردشگری شورابیل و اهداف تعریف شده آن به خوبی جا بیفتد، ما می‌توانیم از این منطقه نمونه گردشگری در جهت جذب اعتبارات دولتی بیشتر و بهره‌مندی سرمایه‌گذاران از تسهیلات بانکی استفاده کنیم.

وی در مورد طرح جامع شورابیل و طرح‌های مطالعاتی از سال ۸۴ در این مجتمع اضافه کرد: با کمک مشاور و با تزریق ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار، سعی کردیم این طرح جامع را به سرانجام برسانیم، اما به دلیل تعلل و تأخیر، مشاور ادعای خسارت داشت که با پیگیری‌های مستمر سعی کردیم با همان قیمت قبلی، طرح جامع را تا آخر خردادماه تدوین کرده و در اختیار شهرداری قرار دهیم.

این مسئول یادآور شد: تمام دستگاه‌های دولتی از جمله میراث فرهنگی، امور آب، برق و پلیس راهور باید بخشی از اعتبارات خود را به ساماندهی و احیای این مجموعه عظیم اختصاص دهند که با توافق امور آب سعی کردیم پاکسازی حریم رودخانه انجام شود و هرگونه ساخت و سازی که به چشم‌انداز این منطقه آسیب وارد می‌کند، تخریب شود.

محمدی از صدور حکم قضایی برای تخریب برخی از مجموعه‌های دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: ما با توافق و تعامل سعی داریم این کارها را به سرانجام برسانیم و گر نه اگر مجبور باشیم با حکم قضایی هرگونه ساخت و ساز حریم رودخانه و دور دریاچه شورابیل را تخریب می‌کنیم.

وی از مستقل شدن برق قسمت‌های مختلف مجتمع شورابیل با احداث پست سیار در این منطقه خبر داد و افزود: تملک زمین در حریم دریاچه شورابیل انجام شده و ما در صدد جذب سرمایه‌گذاران هستیم.

مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل به برخی برنامه‌های سال‌جاری در مورد مجتمع شورابیل اشاره کرد و اظهار داشت: ‌با مستقل شدن بودجه این منطقه نمونه گردشگری برای اولین بار در تلاش هستیم تا دو کیلومتر از رینگ شورابیل را به شکل آبرومندانه عملیاتی و اجرایی کنیم.

محمدی از احداث پارک مسافر در ورودی شورابیل و پارک صخره‌ای در خروجی این مجتمع تفریحی، توریستی خبر داد و خاطر نشان کرد: تنها با اعتبارات محدود شهرداری نباید انتظار کار فوق‌العاده داشت بلکه با استفاده از توانمندی بخش خصوصی و مشارکت دادن آنها می‌توانیم هم در ساخت هتل و هم مجتمع‌های تجاری به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید