صید مار کبرا در پارکینگ

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از به دام انداختن مار کبرای یک و نیم متری در این شهر خبر داد.

حسین خاکپور در این باره گفت: روز گذشته ورود یک مار سمی به منزلی در بلوار هاشمیه مشهد به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که پس از آن عوامل گروه نجات ۲۵ به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که یک مار کبرای خطرناک با ورود به پارکینگ این ساختمان مسکونی در زیر راه پله های آپارتمان مخفی شده و همین موضوع سبب وحشت ساکنان شده است.

خاکپور با اشاره به اندازه این مار افزود: این مار یک و نیم متر طول داشت و در نوع خود یکی از سمی ترین و خطرناک ترین مارهایی است که تا به حال آتش نشانان مشهدی موفق به صید آن شده اند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه آتش نشانان پس از صید این مار به وحشت ساکنان این آپارتمان خاتمه دادند گفت: در صورتی که شهروندان از فاصله ای نزدیک با ماری مواجه شدند باید خونسردی خود را حفظ کرده و بدون اینکه برگردند چند قدم به عقب برداشته و از مار دور شوند و همچنین اگر متوجه نزدیکی مار به شخصی شدند بدون اینکه وی را به وحشت انداخته باید او را راهنمایی کرده تا از منطقه خطر دور شود.

به گفته خاکپور، این تصور که مارهای کوچک خطری ندارند تصور نادرستی است و هرگز نباید به یک مار حتی در صورتی که بی حرکت باشد دست زد. (ایسنا)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید