خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها صدور ۱۰۱ هزار تن کالای صنعتی و معدنی از اردبیل

صدور ۱۰۱ هزار تن کالای صنعتی و معدنی از اردبیل

۴
صدور ۱۰۱ هزار تن کالای صنعتی و معدنی از اردبیل

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از صدور ۱۰۱ هزار تن کالا به ارزش ۷۲ میلیون دلار از استان طی هشت ماه امسال خبر داد.

ارژنگ عزیزی در نشستی با تجار و بازرگانان اردبیل افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵ درصدی از لحاظ وزنی نشان می‌دهد.
عزیزی عمده کالاهای صادر شده از این استان را سیب‌زمینی، مصنوعات پلاستیکی، میوه‌های تازه، نان و شیرینی و سنگ‌های ساختمانی اعلام کرد.
این مسوول میزان ترانزیت خارجی کالا از گمرک‌های استان را نیز طی هشت ماه امسال ۲۴۸ هزار تن به ارزش ۶۵۸ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این مدت ما با یک فرآیند جهشی در افزایش ترانزیت کالاهای صادراتی روبه‌رو بودیم که امیدواریم این حجم به سرعت در سال تولید ملی افزایش یابد.
وی همچنین از کاهش واردات کالا به ویژه کالاهای غیرضرور به استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثر کالاهای وارداتی به استان مواد اولیه بوده است، کارخانه‌داران ما موفق شدند مواد اولیه را وارد و با ارزش افزوده به عنوان کالای ثانویه صادر کنند.
عزیزی یادآور شد: عمده بازارهای هدف ما در این مدت کشور آذربایجان، حوزه آسیای میانه، روسیه، ترکیه و حتی عراق و افغانستان بوده که به نظر می‌رسد همین روند با فرآیند رو به رشد کشورهای هدف صادراتی مد نظر باشد.
/

منبع: دنیای اقتصاد

مطلب قبلی بازار وام خرید خودرو راکد شد
مطلب بعدی ظرفیت تولید ۶/۱ میلیون تن اوره و آمونیاک در پتروشیمی اردبیل
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید