صدور ضمانت‌نامه بانکی برای شرکتهای دانش بنیان/ اختصاص لیزینگ به محصولات فناوری


سید روح الله امینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خدمات لیزینگ این صندوق برای حمایت‌های تجاری سازی این صندوق از کالاهای دانش بنیان افزود: شرکت‌هایی که محصولات دانش بنیان آماده فروش دارند به صورت نقدی خریداری می‌شود.


مدیر عامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین ادامه داد: فناوری‌های خریداری شده به صورت اقساط به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.


وی با اشاره به مزایای این اقدام اظهار داشت: این امر موجب می‌شود که از یک سو برای شرکت‌های دانش بنیان نقدینگی برای توسعه فناوری‌ها ایجاد شود و از سوی دیگر برای مصرف کننده جذابیت خرید ایجاد خواهد شد.


امینی با اشاره به شرایط لیزینگ کالاهای دانش بنیان خاطر نشان کرد: فروشنده و خریدار فناوری و کالای دانش بنیان پس از توافق، توافق نامه خود را در اختیار صندوق توسعه فناوری‌های نوین ارائه می‌دهند و متعاقب آن صندوق اقدامات لازم را برای خریداری و واگذاری آن انجام خواهد داد.


وی همچنین از صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و در این باره توضیح داد: شرکت‌های دانش بنیان قادر به دریافت ضمانت‌ نامه بانکی به دلیل دریافت وثیقه‌های سنگین از سوی بانک‌ها نیستند از این رو اقداماتی را در این زمینه اجرایی کردیم.


امینی افزود: در این راستا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت نفت، وزارت دفاع، شرکت مپنا و سازمان انرژی اتمی اقدام به صدور ضمانت‌ نامه‌های بانکی برای شرکت‌های متقاضی کردیم.


مدیر عامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین،  “دانش بنیان” بودن را از شرایط اعطای ضمانت نامه‌ها ذکر کرد و یادآور شد: شرکت‌های دانش بنیان متقاضی پس از انجام ارزیابی‌های تخصصی و تایید آنها در ۳ سطح ریسک کم، ریسک متوسط و ریسک زیاد ضمانت نامه صادر می‌شود.


امینی به میزان این ضمانت‌ها اشاره کرد و گفت: برای شرکت‌های دانش بنیان با ریسک کم به میزان ۱۰ درصد آورده نقدی نزد بانک‌ها ضمانت نامه صادر می‌شود و این میزان برای شرکت‌های دانش بنیان با ریسک متوسط ۱۵ درصد آورده نقدی و برای شرکت‌های دانش بنیان با ریسک زیاد ۲۰ درصد آورده نقدی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید