صداقت در اطلاع رسانی اثرگذارتر از عوام فریبی است


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدتقی نوربخش در همایش سراسری روسا و کارشناسان ارشد روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: روابط عمومی خلاق، مسیر را در سازمان اصلاح می کند و به تثبیت و ارتقای جایگاه آن کمک می نماید.


وی افزود: بنابر تعریف انجمن جهانی روابط عمومی ،بخشی از وظایف مدیریت سازمان ها بر عهده روابط عمومی هاست و باید تلاش نمود تا تفاهم میان سازمان و مخاطبان را ایجاد کند.


نوربخش با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی باید تعاملی دو طرفه با مخاطبان داشته و سازمانی پاسخگو باشد ،تصریح کرد:پاسخگویی به مخاطبان و شرکای اجتماعی وظیفه تأمین اجتماعی است و تمام ۳۸میلیون بیمه شده حق دارند که عملکرد این سازمان را رصد نمایند.


مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: روابط عمومی ها باید استراتژی و راهبرد داشته و این واحد نباید منفعل باشد تا بتواند صدای سازمان را به گوش مخاطبان برساند و در صورتی که آسیبی سازمان تأمین اجتماعی را تهدید کرد به صورت عملیاتی با این مورد برخورد و آن را به فرصت تبدیل نماید.


وی با اشاره به فضای رسانه ای که علیه سازمان تأمین اجتماعی شکل گرفته بود گفت: اگر استراتژی و راهبرد روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی نبود این جو  رسانه ای، عوارض بسیار بیشتری بر سازمان می گذاشت و حاشیه هایی که ربطی به مأموریت این سازمان نداشت نیز می توانست آسیب بیشتری به این سازمان وارد کند.


نوربخش با بیان اینکه اطلاع رسانی باید صحیح و شفاف باشد، اظهار داشت: باید با کمال صداقت اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار داد و صداقت در اطلاع رسانی فواید بیشتری نسبت به عوام فریبی و ارایه اطلاعات نادرست به دیگران دارد.


وی تصریح کرد: خرد جمعی مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی بالاست و باید به شعور مخاطبان احترام گذاشته و اطلاع رسانی همچنان ادامه داشته باشد و اهداف ،برنامه ها و اولویت های تأمین اجتماعی را به صورت شفاف برای بیمه شدگان تبیین نمود.


نوربخش گفت: افکار سنجی و نظر سنجی باید در سازمان تأمین اجتماعی انجام شود تا بتوان از این طریق مشکلات و نواقص سازمان را رصد کرده و در صدد برطرف کردن آن باشیم.


مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی افزود:رسانه های تأمین اجتماعی نباید محل تبلیغ مدیر عامل و مدیران این سازمان باشد و این اعمال به سازمان آسیب زده و وظیفه روابط عمومی ،اطلاع رسانی صحیح به مخاطبان تأمین اجتماعی است.


وی اظهار داشت: کار در روابط عمومی با عشق و هنر همراه است و اگر عشق نباشد نمی توان در این کار مهم ،موفق بود.


مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت:تکالیف قانونی به سازمان تحمیل می شود و مأموریت شما این است که تأمین اجتماعی را از حاشیه ها دور و تفاهم میان مخاطبان و تأمین اجتماعی ایجاد نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید