0.3 C
Tehran
پنجشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی صالحی: دایی نمی تواند پای فیفا را وسط بکشد/ مرجعی به نام...

صالحی: دایی نمی تواند پای فیفا را وسط بکشد/ مرجعی به نام کمیته انضباطی و دادسرای انقلاب داریم/ صدور رأی علیه دایی معنایش تبرئه قهرمانی نیست

تا جایی که من اطلاعات دارم. فیفا به موارد انضباطی داخلی کشورها ورود نمی‌کند، بنابراین فیفا صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد

سایت گل- علی دایی پس از محرومیت جدیدش عنوان کرد حتما پای فیفا را به این موضوع باز می کند.اما حالا صالحی رئیس کمیته استیناف صریحا می گوید فیفا دخالتی در این جور موارد نمی کند. او که امروز با فارس حرف می زد در مورد این پرونده توضیحاتی را داد.

چرا محروم کردید؟

با توجه به مسایلی که در پرونده وجود داشت و کمیته انضباطی بر اساس بند ۲ ماده ۲۳ آئین‌نامه انضباطی علی دایی را به پرداخت ۷ میلیون تومان جریمه محکوم کرد اما در این بند محرومیت یک تا هشت جلسه‌ای هم وجود دارد و چون تخلفش محرز شده بود ما بر اساس همین بند دو جلسه او را محروم کردیم زیرا مجازاتی که برای دایی تعیین شده بود کامل نبود.این که همیشه رای بر تبرئه و یا تخفیف تجدید نظرخواه داده شود تصور درستی نیست. درخواست تجدیدنظر علی دایی مبنی بر اینکه مرتکب تخلف نشده رد شده اما این دلیل نمی‌شود که قانون به طور کامل اجرا شود. ماده ۴۳ بر جمع مجازات و محرومیت نظر دارد و اعتقاد دایی در مورد تبرئه‌اش درست نیست و ما حکم را بر اساس آئین‌نامه انضباطی صادر کرده‌ایم.

چرا دیگران محروم نشدند؟

باید صلاحیت‌ها را نگاه کنیم. کمیته استیناف زمانی صلاحیت ورود به پرونده‌ را داراد که کمیته انضباطی رای خود را صادر کرده باشد و نسبت به آن اعتراضی صورت گرفته باشد. بنابراین در مورد افراد دیگر که صحبت‌هایی بیشتر یا کمتر انجام داده‌اند ابتدا باید کمیته انضباطی رای بدهد و اگر اعتراضی صورت بگیرد کمیته استیناف حق ورود خواهد داشت.

پرسپولیس اعتراض کرده؟

به این مسئله اعتراض نمی‌گویند اعاده دادرسی است و من تا این لحظه اعاده دادرسی از پرسپولیس ندیده‌ام. این ارفاقی است که قانون گذار انجام داده و یک هفته فرصت اعاده دادرسی  داده شده است.

 

این یعنی تبرئه قهرمانی؟

اینگونه نیست که صدور رای در مورد دایی یعنی تبرئه قهرمانی ، حرف‌های دایی نیز افترا نبوده است. افترا از نظر قانونی فرق دارد. علی دایی به دلیل مصاحبه تحریک آمیز و توهین آمیز محکوم شده است نه افترا، رای پرونده محسن قهرمانی نیز هنوز صادر نشده است و پرونده این داور در کمیته انضباطی در حال رسیدگی است.

جای اعتراض کجاست؟

افشاگری نباید در رسانه‌ها صورت بگیرد. مرجعی به نام کمیته انضباطی و دادسرای انقلاب  داریم و مسایل باید در آنجا مطرح شود. نباید با آبرو و حیثیت آدم‌ها بازی کرد. حتی بعد از صدور رای قطعی هم انتشار اسامی محکوم با اجازه قضایی صورت می‌گیرد. بحث دایی نیز مصاحبه تحریک آمیز و توهین آمیز بوده است و او مواردش را می‌تواند به طور شفاهی و یا کتبی به کمیته انضباطی ارایه کند نه در رسانه‌ها آن را بگوید.

امکان دخالت فیفا؟

تا جایی که من اطلاعات دارم. فیفا به موارد انضباطی داخلی کشورها ورود نمی‌کند، بنابراین فیفا صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید